HEM'in yılsonu sergileri açılmaya başlandı

HEM'in yılsonu sergileri açılmaya başlandı

Eğitim-öğretim yılının sonlarına gelinmeye başlaması ile birlikte sergiler de bir bir açılıyor. Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’ın eşi Erzi Tanılır, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün Köy ve Kasaba sergilerini gezerek açılışlarını yaptı.

Bayan Tanılır, beraberinde babası İsmet Özbek, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi müdürü Murat Devrek olmak üzere Merkeze bağlı Hacıağalar Köyünde bulunan usta öğretici Mehtap Denli yönetiminde Makine Nakışı çalışmalarından oluşan yılsonu sergisine katıldı. Serginin açılışından önce kursiyerlere başarı belgeleri takdim edildi. Serginin açılışını gerçekleştiren Hanımefendi sergiyi gezerek bilgiler aldı ve kursiyerleri tebrik edip onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bayan Tanılır daha sonra Merkez Önsen Kasabasında HEM usta öğreticisi Birsel Gömülütaş yönetiminde Giyim sergisi öğrencilerine belgelerini verdi, peşindende serginin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta AK Partili Önsen Belediye Başkanı Alâeddin Devlet Ülger de hazır bulundu. Sergi sonunda güzel bir diyalog ortamı oluşturuldu.

Hanımefendi 3. serginin açılışını da Fatmalı Yeşilkent’te gerçekleştirdi. Usta öğretici Nurgül Gülaç’ın yönetiminde hazırlanan makine nakışı sergisinin açılışında Fatmalı Kasabası Belediye Başkanı Servet Bekereci’de bulundu. Bekereci kursiyerler için her türlü yardımı yapmaktan kaçınmadıklarını belirtti. Bayan Tanılır kursiyerlere yardımlarından dolayı Belediye Başkanı Servet Bekereci’ye teşekkür etti. Kursiyerlere belgeleri verilip sergi gezildi.Çalışmalar hakkında bayan Tanılır Usta öğretici Nurgül Gülaç tarafından bilgilendirildi.

Son sergi açılışı ise Merkez Hacı Mustafa Köyünde gerçekleşti. Bu sergide de kursiyerlerin başarı belgeleri takdim edildi. Usta öğretici Sadıka Azak’ın yönetiminde açılan giyim sergisinin açılışı yapılarak sergi gezildi. Sergi sonunda Bayan Tanılır şu ifadeleri kullandı:

“Her Türk kadını bir yetenektir. Kadınlarımıza imkan verildiği taktirde ne kadar başarılı olduklarını bu sergilerde hep birlikte gördük. Kadınlarımız tüketici değil üretken olmalıdırlar. Hatta mikro kredi kullanarak kendileri bu çalışma ve yeteneklerini değerlendirebilirler. Burada tüm kursiyerlerimizi ve onlara bu imkânı veren yöneticilerimizi kutluyorum” dedi. (Kaynak: MEM-BASIN / www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2010, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66