İl Halk Eğitimi Planlama Komisyonu toplandı

İl Halk Eğitimi Planlama Komisyonu toplandı

Kahramanmaraş Merkez ve İlçe Halk Eğitimi Müdürleri Andırın İlçesinde bir araya geldi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başkanlığında toplanan ve Merkez S.A. Bilgili HEM Müdürü Hacı Murat Devrek, Afşin HEM Müdürü Mevlüt Taşkale, Andırın HEM MüdürüSelahattin Demirci, Çağlayancerit HEM Müdürü Sezai Kekliçek Ekinözü HEM Müdürü Abdullah Çiçek, Elbistan HEM Müdürü Nuri Yalçınöz, Göksun HEM Müdürü Ramazan Göllüce, Göksun HEM Müdürü Faruk Güngör, Pazarcık HEM Müdürü Mehmet Kenger,Türkoğlu HEM Müdürü Mustafa Akıllı ve Yaygın Eğitim Şefi Bayram Metin’den oluşan komisyon üyeleri Önce Andırın Kaymakamı Kürşat Özdemir’i makamında, daha sonra Andırın İlçe Milli Eğitim müdürü Sebahattin Haytaoğlunu’da ziyaret etiler.

İl Halk Eğitimi Planlama komisyonu 2009–2010 Eğitim Öğretim yılı Ana – Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası Kapsamında yapılan çalışmalar, METEF kapsamında 10–14 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılacak olan Merkez ve İlçe Halk Eğitimi Merkezleri Müdürlükleri yılsonu sergisiyle ilgili yapılacak çalışmalar, MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünün 05.03.2010 tarihli ve 1204 sayılı “Yetişkin Engelli vatandaşların Okuma Yazma Kurslarına Alınması” ile ilgili yapılan çalışmaları ele aldı.

Komisyon, Kahramanmaraş’ta unutulmaya yüz tutmuş geleneksel halk sanatlarını ve il’in kalkınmasında özellik arz eden, gelir getirici ve istihdama yönelik kursların belirlenerek açılması ve yaygınlaştırılması, Merkez ve İlçe Halk Eğitimi Merkezleri Müdürlüklerince yörenin ihtiyacına göre kurs programlarının hazırlanması konularını da değerlendirdi. (Kaynak: MEM-BASIN / www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2010, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67