İlköğretim öğrencilerinden açık hava müzesi

İlköğretim öğrencilerinden açık hava müzesi

Pazarcık ilçesinde ilköğretim okulu öğrencileri tarafından oluşturulan açık hava müzesi ilgi gördü.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık ilçesinde, ilköğretim okulu öğrencileri tarafından oluşturulan açık hava müzesi büyük ilgi gördü


Ufacıklı ilköğretim okulu öğrencileri tarafından mahalledeki eski eşyalar toplanarak kurulan müze ilçenin ilgi odağı oldu.


Kaymakam Mehmet Boztepe, yaptığı açıklamada, eski tarihi dokuyu temsil eden geçmişi simgeleyen ve yok olmak üzere olan eserleri biraraya getirip gelecek nesillerle buluşturulmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.


Mahallenin ilçenin en eski yerleşim birimlerinden birisi olduğunu anımsatan Boztepe, müzenin ilçenin sahip olduğu kültürel farklılıkların geniş bir şekildi yansıtılmasına teşkil edeceğini ifade ederek, "Öğretmen ve öğrencilerimiz ile bahçelerini tahsis eden Durmuş beye ve muhtarımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki buradaki sergi tüm Pazarcık’taki okullarımda örnek olur" dedi.


Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan yıl sonu sergisini gezen Boztepe, sergisinden çok etkilendiğini, öğrencilerin çok küçük yaşlarda bu performansı yakalamış olması, resim ve teknolojik açıdan hayal gücünü güzel bir şekilde kağıtlara yansıtmış olmalarından büyük bir mutluluk duyduğunu aktardı.


Öğrencileri müzeye götürmek istediğini ancak olmayınca böyle bir etkinlik yapmak istedikleri anlatan sınıf öğretmeni Ali Çelik ise öğrencilerle yaptıkları 2 aylık çalışmanın neticesinde Ufacıklı köyü açık hava müzesini kurduklarını söyledi.


Müzenin açılışına Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Nabi Aslan, Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali çelik
ali çelik - 7 yıl Önce

devletine ve milletine hakkıyla hizmet eden herkese teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67