İşadamı Kadir Kurtul Fakülte İnşaatını Gezdi

İşadamı Kadir Kurtul Fakülte İnşaatını Gezdi

İş adamı Kurtul, Rektör Karaaslan ile birlikte babası adına KSÜ Avşar Yerleşkesi içinde yaptırdığı İsmail Kurtul İlahiyat Fakültesi’nin inşaatını gezdi.


Kahramanmaraşlı hayırsever iş adamı Abdulkadir Kurtul, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile birlikte inşaatı gezdi ve yaklaşık yüzde 70’i tamamlanan bina ile ilgili bilgi verdi. Kurtul, yılsonuna kadar mutlaka açılışının yapılacağını ancak tüm çalışmalarının önümüzde ki eğitim öğretim yılına yetiştirmek olduğunu, bunun için gayret sarf ettiklerini dile getirdi.
İş adamı Kurtul, Fakülte ile ilgili şu bilgileri verdi: “ İsmail Kurtul İlahiyat Fakültesi zemin ile birlikte 4 katlı bir bina olacak. Zemin katında Kütüphane, kantin, öğrenci işleri, arşiv, bay-bayan mescidi ve öğretim görevlisi odaları, diğer katlarda ise Sınıflar, Seminer odaları, Dekan, Dekan Yardımcısı, Sekreter ve yine Öğretim görevlisi odaları olacak. Çabalarımız Fakültemizi 2014 Eylül ya da Ekim ayına yani 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirmek ancak bazen istemediğimiz sorunlarda çıkabiliyor ama Allah izin verirse her halükarda fakültemiz 2014 yılında açılacak” dedi.


Geziden sonra misafirini makamında ağırlayan KSÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ise: “Sayın Kurtul her zaman üniversitemizin yanında bunu biliyoruz ve yaptığı bu hizmetlerden ötürü kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. İnanıyoruz ki Sayın Kurtul’un yaptığı bu hizmetler örnek olacak ve inşallah Kahramanmaraş’ımızın gözbebeği üniversitemizi elbirliği ile üniversiteler arasında hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER