Kadınlar, hükümet konağı önünde kitap okudu

Kadınlar, hükümet konağı önünde kitap okudu

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, okuma alışkanlığına dikkati çekmek isteyen kadınlar, bir saat kitap okudu


Türkoğlu Kadın Akademisi Derneği üyeleri, okuma alışkanlığına dikkati çekmek amacıyla hükümet konağı bahçesine bir saat kitap okudu.


Dernek başkanı Hatice Bağcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha güzel bir gelecek için kitap okuma alışkanlığının yaygınlaşması gerektiğini söyledi.


Türkiye'deki kitap okuma oranına dikkat çekmek istediklerini belirten Bağcı, toplumun geleceğine yön verecek çocuklara örnek olmayı amaçladıklarını ifade etti.


Etkinlikle farkındalık oluşturmayı da hedeflediklerini dile getiren Bağcı, "Bazı köylerimizdeki kadınlar, akademimize okumak istediklerini ancak ortamlarının olmadığını bildirdiler. Onlar için okuma salonu yapılmasına yardımcı olduk. Öğrencilerimiz zaten bir şekilde okuma etkinlikleri düzenliyorlar. Ev hanımlarımız ise bu faaliyetlerden mahrum kalıyorlar. Onların ev ortamında ve sosyal ortamlarda kitap okuma alışkanlığı edinmelerine katkıda bulunmak için böyle bir etkinlik düzenledik" dedi.


Etkinliğe, Kaymakam Serdar Kartal'ın eşi İlknur Kartal, İlçe Jandarma Komutanının eşi Mehtap Çelik ve diğer daire amirlerinin eşleri ile dernek üyeleri katıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 07:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63