Kahramanmaraş, İnanç Turizmi Fuarı’nda yer aldı..

Kahramanmaraş, İnanç Turizmi Fuarı’nda yer aldı..

Kahramanmaraş 6–8 Ocak 2012 tarihlerinde İstanbul Eyüp Feshane Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İnanç Turizmi Fuarı’nda yerini aldı.


2011 yılında da fuarda yerini alan Kahramanmaraş, Valilik Makamının talimatı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde Turizm Altyapı Hizmet Birliği tarafından kiralanan stant ile Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Ticaret ve Sanayi Odası katkıları ile 2012 yılında da katılım sağlandı.


Açılışa, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre İşleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, TUROB Başkanı Timur Bayındır, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ile yerli ve yabancı birçok otel, acente temsilcileri ve çok sayıda turizm sektörü temsilcileri katıldı.


“İnanç Turizmi” temasının konu edildiği fuarda; Kahramanmaraş’ın İnanç Turizminde önde gelen değerlerinden Afşin Eshabı-Kehf ve Külliyesi başta olmak üzere Malik Bin Eşter (Malik Ejder) Türbesi, Ulu Cami, Taş Medrese, Sütçü İmam Anıt Mezarı, Alaü’ddevle Türbesi, Elbistan Ulu Camii ile Ülkemizin Cumhuriyet döneminde yapılan en büyük üçüncü camii olan Abdülhamithan Camii gibi inanç turizmine yönelik değerlerin tanıtımı yapılarak, Eshab-ı Kehf ve Ulu Camii Gravürü, Kültür ve Turizm Rehberi, Poster, Broşür, Harita, DVD (Türkçe, İngilizce ve Arapça), Kahraman Çocuk Dergisi vb. basılı ve görsel materyallerin dağıtımı yanında Maraş Dondurması ve Maraş Biberi’nin tanıtımı da yapıldı.


Kahramanmaraş Standını; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Sanatçı Yaşar Alptekin, Abdülhamithan Camii Dernek Başkanı Ömer Faruk Şirikçi ziyaret etti.


Görsel basın kuruluşlarından Kanaltürk TV ve Star TV ile yazılı basın kuruluşu Zaman Gazetesi ile röportajlar yapıldı. İstanbul’da yaşayan Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz ile turizm sektörü temsilcileri ve çok sayıda kişi standımızı ziyaret ederken, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Maraş Dondurmasını satırla keserek Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’ya ikram etmesi çok ilgi gördü.


İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı’na Maraş Gravürleri tablosu takdim etti. (www.kanal46.com)


 


 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2012, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23