KSÜ'de rektörlük seçimi heyecanı artıyor!

KSÜ'de rektörlük seçimi heyecanı artıyor!

1992 yılında açılan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin (KSÜ) Prof. Dr. Yusuf Vanlı, merhum Prof. Dr. Osman Tekinel ve görevini 23 Kasım’da tamamlayacak olan Prof. Dr. A. Nafi Baytorun’dan sonraki 4. rektörü önümüzdeki günlerde belli olacak.

16 yıldır KSÜ’de bulunan ve bu sürenin 8 yılını rektör olarak geçiren Prof. Dr. Baytorun’un üst üste iki kez rektör olması nedeni ile yeniden aday olamayacağı seçimler için şu ana kadar 9 adayın ismi konuşuluyor.

Bunlar; Prof. Dr. M. Fatih Karaaslan (KSÜ Tıp Fak. Psikiyatri Ana Bilim Dalı), Prof. Dr. Ahmet Eyicil (KSÜ Fen-Edb. Fak. Tarih Bölümü), Prof. Dr. Ahmet Hamdi Aydın (KSÜ İİBF Dekanı), Prof. Dr. Aydın Akkaya (KSÜ Ziraat Fak. Tarla Bitkileri Böl. Bşk.), Prof. Dr. İlhami Taner Kale (KSÜ Tıp Fak. Dekanı), Prof. Dr. Süleyman Tolun (KSÜ Müh. Mim. Fak. Dekanı), Prof. Dr. Mahmut Kemal Kıymık (KSÜ Müh. Mim. Fak.), Prof. Dr. Adnan Küçükönder (KSÜ Fen-Edb. Fak. Fizik Bölümü), Prof. Dr. Ali Doğan (KSÜ Fen-Edb. Fak. Fizik Bölümü).

320 ÖĞRETİM ÜYESİ OY KULLANACAK

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin (KSÜ) yeni rektörü şu aşamalardan sonra belli olacak:

21 Ekim Perşembe günü KSÜ’de görev yapan yaklaşık 320 öğretim üyesi rektör adayları için kullanacak. Yapılan oylama sonrasında üstten aşağıya doğru oy sayısına göre 6 adayın yer aldığı liste belirlenecek. Bu liste YÖK’e gönderilecek. YÖK ise bunlardan 3’ünü Cumhurbaşkanı’na sunacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de 3 aday içerisinden birisini KSÜ’nün yeni rektörü olarak atayacak. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2010, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 10 yıl Önce

Yıllarca rektörlük yapan ve üniversiteye bırakın bir camiiyi mescid için bile izin vermeyen Osman Tekinel için "rahmetli" yerine "Rabbim Rahmetinden Esirgesin" denebilir.

SIRADAKİ HABER

banner63