KSÜ'de Üniversiteler Arası Resim Yarışması

KSÜ'de Üniversiteler Arası Resim Yarışması

KSÜ'de 11. Üniversiteler Arası Resim Yarışması 25 Üniversiteden 161 eserin katılımı ile yapıldı.


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile düzenlenen, bu yıl 11. si yapılan “Türkiye Üniversitelerarası Resim Yarışmasına” Ülkemizdeki 25 Üniversiteden 161 eser katıldı.


Biri birinden değerli ve konunun uzmanı kişilerden tarafından oluşturulan seçici kurul tarafından 20 Mayıs 2014 tarihinde KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde yapılan Başarı, Mansiyon ve Sergilemeye değer eserler olmak üzere üç kategoride yapılan değerlendirmeler sonunda yarışmaya katılan 161 eserden 5’nin başarı ödülü, 5’nin mansiyon ödülü kazandığı ve 55 adet eserin ise sergilenmeye değer görüldüğü bildirildi. 96 adet eserin sergilenme dışı kaldığı yarışmanın ardından bir açıklama yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Tutuş: “Yaptığımız 11. Üniversiteler arası resim yarışmasına talebin çok olması bizleri hem çok sevindirdi hem de zora soktu. Biri birinden güzel eserleri seçerken çok zorlandık. Emek verilerek yapılan ve yarışmaya katılan resimlerin değerlendirmesini biçim-içerik dengesi, özgünlük-orijinallik-yenilik ve taklit eser olmama gibi bir sanat yapıtında olması gerekli olan temel kriterleri dikkate alarak yaptık. Gönül isterdi ki emek verilmiş her bir eserimizi birinci yapalım ala olmuyor. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yarışmaya katılan 161 eserden başarı ödülü alan 5 eser, mansiyon örülü alan 5 eser ve sergilemeye değer görülen 55 eser 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 16.00’da  KSÜ’nün Avşar Yerleşkesinde bulunan Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi salonunda sergilenecektir. Tüm sanatsever halkımızı ve KSÜ ailesini bekliyoruz” dedi.


Açıklanan liste şu şekilde:


Başarı Ödülü Kazanan Kişiler ve Üniversiteleri:
ÖdülAdı ve SoyadıÜniversitesiBaşarı ÖdülüEzgi YÜKSELÇukurova ÜniversitesiBaşarı ÖdülüFatih Mehmet DİŞKahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiBaşarı ÖdülüŞahin DEMİRNecmettin Erbakan ÜniversitesiBaşarı ÖdülüMurat ENGİZEKKahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiBaşarı ÖdülüGafur ATEŞDokuz Eylül ÜniversitesiMansiyon Ödülü Kazanan Kişiler ve Üniversiteleri:
ÖdülAdı ve SoyadıÜniversitesiMansiyon ÖdülüZeynel BİLGİNİnönü ÜniversitesiMansiyon ÖdülüBahattin ÇEÇENSelçuk ÜniversitesiMansiyon ÖdülüSerdar YILMAZAtatürk ÜniversitesiMansiyon ÖdülüBestegül ÖZKAYANecmettin Erbakan ÜniversitesiMansiyon Ödülüİrfan AKTAŞİnönü ÜniversitesiSergilenme Ödülü Kazanan Kişiler ve Üniversiteleri:

Sıra NoAdı ve SoyadıÜniversitesi1Ercan ÖZELMİŞKaradeniz Teknik Üniversitesi2Arzu TAŞAnadolu Üniversitesi3Aliye ÇAMURCUSelçuk Üniversitesi4Gamze KIRAÇÇAKALIAnadolu Üniversitesi5Rabia DERİNSelçuk Üniversitesi6Uğur AVCISelçuk Üniversitesi7Ayşegül GÜNDÜZSelçuk Üniversitesi8Selda BİLDİRSelçuk Üniversitesi9Hayriye DİLİUZUNAnadolu Üniversitesi10Gülsüm AYTAÇMustafa Kemal Üniversitesi11Serpil AKDAĞLIAtatürk Üniversitesi12İrfan AKTAŞİnönü Üniversitesi13Okan BAYDAŞErciyes Üniversitesi14Tayfun DİLSİZSelçuk Üniversitesi15Merve Nur SUSUZLUSüleyman Demirel Üniversitesi16Suna DOĞANİnönü Üniversitesi17H.İbrahim TURANİnönü Üniversitesi18Yunus DEMİRİnönü Üniversitesi19Burcu ÖZDEMİRNevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi20Meltem HANÇERDokuz Eylül Üniversitesi21Özge GÜLTENNevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi22Şeyda BOĞAZİnönü Üniversitesi23Betül DAĞDEVİRENİnönü Üniversitesi24Abdullah ERSÖYLEYENAtatürk Üniversitesi25Merve FIRATKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi27Emre GÜRGÜRNevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi28Hüseyin AKBULUTHarran Üniversitesi29İlyas SONGÜNHarran Üniversitesi30Abdurrahman YILDIRIMKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi31Ökkeş AKKUŞKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi32Betül BÜYÜKFIRATKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi33Dildare CEVİZNecmettin Erbakan Üniversitesi34Aydın SÖNMEZSelçuk Üniversitesi35Semra ŞENTÜRKKaradeniz Teknik Üniversitesi36Aleyna AKKAYAKaradeniz Teknik Üniversitesi37Emine YORULMAZÇukurova Üniversitesi38Ceylan TARHANKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi39Betül AKPOLATKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi40Tuğba KARAKAYAKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi41Zekiye TÜRKOĞLUKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi42Raife TOYÜREKÇukurova Üniversitesi43Ayşegül ARCANAnadolu Üniversitesi44Bahar LÜLECİAnadolu Üniversitesi45Elif Ayşe ÇINARAnadolu Üniversitesi46Mehmet Emin TEKİNMustafa Kemal Üniversitesi47Merve ASLANMustafa Kemal Üniversitesi48Serdar YILMAZAtatürk Üniversitesi49Mahmut ÖZDEMİRNecmettin Erbakan Üniversitesi50Mustafa MUTLUNecmettin Erbakan Üniversitesi51Oğuz KALELİNecmettin Erbakan Üniversitesi52Oktay TARHANErciyes Üniversitesi53Beyza PURTAŞGazi Üniversitesi54Rabia PURSüleyman Demirel Üniversitesi55Betül ÜLGÜNecmettin Erbakan Üniversitesi


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63