KSÜ Kapısı Neden Açılmıyor?

KSÜ Kapısı Neden Açılmıyor?

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Kampus alanına yapılan kapının açılmaması öğrencileri ve Kahramanmaraşlıları hayrette düşürüyor..


Bir gurup iş adamı tarafından 250 bin TL harcanarak KSÜ Ferhuş Külliyesinde, Gaziantep yolu üzerine yapılan kapının üzerine isim yazılmaması, kapının açılmaması vatandaşları hayretle düşündürüyor..


Bir süre önce basın ile bir araya gelen KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci, “Kapı güzel ama kapıdan çıkan çocuklarımıza araba çarpar diye açmıyorum, düşünüyorum” demişti..


Kapıyı yaptıran iş adamlarımız ise, ‘Uçağa binmeyelim uçak düşer! Gemiye binmeyelim gemi batabilir, otomobile binmeyelim kaza yapabilir, trene binmeyelim raydan çıkabilir. Biz en iyisi ata binelim. Çünkü atalarımız “eşekten düşen ölmüş, attan düşen ölmemiş” derler biz ata binelim’ diyerek kapının açılmamasını eleştirdiler..


Konu ile alakalı görüşlerini aldığımız iş adamlarımız, ‘Kahramanmaraş Gaziantep yolu üzerine, Büyükşehir belediyemiz bir korkuluk yapabilir, böylece öğrencilerin yola çıkması engellenebilir, aynı şekilde belediye yaptırmazsa böyle bir demirin maliyeti bir şey değil bizde yaptırabiliriz ama KSÜ gelişmesin diyen düşünce bu kapıyı açtırmıyor’ diye tepki gösterdiler..


KSÜ Karacasu Külliyesinin kapısı neden açılmıyor? Sorusunu KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’ye gazeteciler aracılığı ile soran vatandaşlar, “Bu şehrin kaderi kara, KSÜ önüne bir köprülü kavşak yaptılar. Maraş usulü bir türlü bitmedi. KSÜ Karacasu külliyesine sanayicilerimiz bir kapı yaptırdı onu da bir türlü açamıyoruz. Bu şehrimizin kaderi ne zaman değişecek? onu merak ediyoruz“ diyerek olaya tepki gösterdiler..


Kahramanmaraş Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63