KSÜ'nün 9. Bahar Şenliği 12 Mayıs'ta başlıyor!..

KSÜ'nün 9. Bahar Şenliği 12 Mayıs'ta başlıyor!..

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. A. Nafi Baytorun, üniversitenin 12 Mayıs’ta başlayacak olan 9. Bahar Şenliklerinde amaçlarının üniversite ile kent halkının bütünleşmesini sağlamak olduğunu bildirdi.

Rektör Baytorun, 12–13 ve 14 Mayıs tarihlerinde bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan Bahar Şenlikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Avşar Kampusu'ndaki Rektörlük Binası'nda gerçekleştirilen toplantıda, 3 gün boyunca gerçekleştirilecek aktiviteleri anlatan Baytorun, ilk gün açılış konserini Sertab Erener'in vereceğini söyledi.

Ayna Grubu ve Gökhan Özen'in de şenliklerde sahne alacağını ifade eden Rektör Baytorun, şenlikler sürecinde çeşitli faaliyetlerle öğrencilerin motivasyon kazanacağını ifade etti.

Üniversite ile şehir arasında organik bağ niteliğindeki şenliğin, öğrencilerin için de ayrı bir güzelliği olduğunu kaydeden Baytorun, şunları söyledi: "Bahar şenlikleri önemli bir bayram havası oluşturuyor. Biz bu şenliklerle üniversite ile Kahramanmaraş halkının bütünleşmesini sağlamak istiyoruz. Organizasyonla üniversitemizi de yine aynı şekilde halka ve çevreye tanıtma amacındayız. Organize komitesine de emeklerinden dolayı teşekkür ederken, Kahramanmaraşlıları da şenliğimize davet ediyorum.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66