KSÜ, Türkoğlu MYO'ya olumlu bakıyor

KSÜ, Türkoğlu MYO'ya olumlu bakıyor

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde de Sütçü İmam Üniversitesi’ne bağlı olarak bir meslek yüksek okulu açılması yönünde başlatılan girişimlere devam ediliyor.

Türkoğlu Kalkınma ve Güçbirliği Derneği’nce, ilçe Kaymakamı Gazi Levent Kurtoğlu başkanlığında oluşturulan ve ilçe Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, Dernek Başkanı Seyfi Moroğlu, Dernek Onursal Başkanı Cengiz Biber ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından oluşturulan bir heyet Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof.Dr. A. Nafi Baytorun'u makamında geçen günlerde ziyaret ederek Meslek Yüksek Okulu'nun açılması ile ilgili taleplerini ilettiler.

Dernek Onursal Başkanı Cengiz Biber ve Dernek Başkanı Seyfi Moroğlu, KSÜ Rektörü Baytorun'a Meslek Yüksek Okulu ile ilgili olarak detaylı bilgiler sundu.

Yapılan bilgilendirmelerin ardından Kaymakam Gazi Levent Kurtoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Biz Türkoğlu ilçesi olarak il merkezine en yakın noktadayız. İlçe olarak Meslek Yüksek Okulu Talebimizin olumlu değerlendirileceği ümidini taşıyoruz ve tüm kurumlarımızla her konuda destek vermeye hazırız. Türkoğlu halkı sizden bu müjdeyi beklemektedir."

Heyeti kabul ederek, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin ve kendisinin amacının Kahramanmaraş'ın her yönden kalkınması ve gelişmesi olduğunu ifade eden Rektör Baytorun ise şunları kaydetti:

"İnsana yapılan yatırım en iyi yatırımdır, bu nedenle Türkoğlu halkının Güçbirliği Derneği etrafında kenetlenerek Yüksekokul taleplerini önemsiyoruz. Sayın Kaymakamın, Siyasi Parti Başkanlarının, Sivil Toplum Örgütlerinin ve Belediyelerin birlikteliği bizim için çok önemlidir, bu şekilde birlikteliğiniz bizi daha da umutlandırmıştır. Türkoğlu halkının bu yöndeki talebini ilk Senato toplantısında değerlendireceğimizi ve görüşlerimizin de olumlu yönde olacağı müjdesini verebilirsiniz."

Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan ise, Belediyenin Üniversite adına 100 dönüm bir alanı uygulama sonunda tahsis ettiğini söyleyerek Okul Yeri olarak ayrılan araziyi Proje üzerinde göstererek tapusunu Rektör Baytorun'a verdi.

Bu arada Kaymakam Kurtoğlu da kendisi ile birlikte Belediye Başkanları, siyasi Parti Başkanları, sivil toplum örgütü ve dernek başkanlarından oluşan 26 imzalı ve meslek yüksek okulu açılması talebini içeren dilekçeyi Rektör Baytoruna teslim etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2008, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66