MADO, 'Sosyal Sorumluluk Protokolü' imzaladı..

MADO, 'Sosyal Sorumluluk Protokolü' imzaladı..

Kahramanmaraş merkezli Yaşar Dondurma kuruluşu Mado Dondurma ortaklarından ve Genel Müdürü Atila Kanbur, bu kentte kazandıklarını sosyal sorumluluk projeleriyle yine bu kente döndürdüklerini söyledi.


Kahramanmaraş'ta Mado Evi'nde bugün sabah gerçekleştirilen toplantıda; Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mado Dondurma arasında, ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin, Türk Milli Eğitim Kanunu'nun amaç ve ilkeleriyle sosyal etkinlik yönetmeliği doğrultusunda bireyler olarak yetişmesi için fırsat ve ortam sağlama konusunda işbirliği protokolü imzalandı.


MADO BİR DİZİ ETKİNLİK YAPACAK


Kanbur, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının da takip ettiği protokol töreninde yaptığı konuşmada, protokol kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirileceğini belirterek, şunları kaydetti:


"Sosyal sorumluluk işbirliği çerçevesinde, 22 Mart'ta 'Tekir su şenlikleri', 15-22 Nisan'da 'yerel yemek yarışması ve çalıştayı', 23 Nisan'da 'çocuk şenliğine görünürlük katkısı', 19 Mayıs'ta 'yarışma ve ödül töreni', 21-26 Mayıs'ta 'dondurma ve süt günleri festivali' ve 4-16 Ekim'de ise 'gıda günleri yarışma, ödül töreni ve çalıştayı' düzenleyeceğiz.


Firma olarak sadece sağlık ocağı, okul ya da derslik yaptırarak değil, sosyal yaşamın beklentilerini gerçekleştirmek için de sorumluluk projeleri konusunda kendine durumdan vazife çıkararak bir model çalışmasını hayata geçirmek çabasındayız."


NİTELİKLİ İNSAN İHTİYACI GİDEREK ARTIYOR


Toplumsal yaşamda eğitim ve nitelikli insana olan ihtiyacın her geçen gün arttığını belirten Kanbur, "Sosyal etkinliklerin önemini iyi kavrayarak ve yaparak, yaşayarak öğrenme eğitimini önemseyerek sonuç alabileceğimizi düşünüyoruz, düşüncemize destek ve önem verilmesini arzu ediyoruz" dedi.


Mado'nun 2012 minyatür duvar takvimini de tanıtan Kanbur, takvimin her sayfasında dondurmanın hikâyesini anlatan bir çalışmanın sergilendiğini kaydetti.


Kanbur, Mado'nun dünya markası özlem ve beklentisini sosyal sorumluluk projeleri ile birlikte gerçekleştireceğini söyledi.


MİLLİ EĞİTİM’DEN MADO’YA TEŞEKKÜR


İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas ise Mado'nun sosyal sorumluluk projelerine ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Mado'nun sadece okul ve sağlık ocağı yapan bir şirket olmadığını vurgulayan Nas, şunları kaydetti:


"Mado ile toplumun sosyal sorumluluk alanlarına da el atan, özellikle de daha çok sosyal ve kültürel aktivite içerisine girmesini sağlayan bir protokole bugün imza attık. 6 ana başlık altında yapılan protokolün önümüzdeki dönemlerde de devam etmesini temenni ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kahramanmaraş'ın tanıtımına özellikle uluslararası ölçekte Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayan Mado firmasına teşekkür ediyoruz."


Daha sonra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MADO firması arasında işbirliği protokolü imzalandı.


MADO’DA YAŞANANLAR EĞİTİMDİR


MADO ortaklarından Mehmet Kanbur’un iş disiplinine ait; “MADO’da yaşananlar eğitimdir; burada herkes öğretmen ve herkes birbirinin öğrencisidir” şeklindeki sözünün hatırlatıldığı basın bildirisinde imzalanan protokol kapsamında şu etkinliklerin gerçekleştirilmesinin düşünüldüğü ifade edildi:


1-    22 Mart: Tekir (MARSU) Su Şenlikleri (Kutlama, ödül töreni ve şenlik)


2-    15-22 Nisan: Turizm haftasında yerel yemek yarışması ve çalıştay


3-    23 Nisan: Çocuk şenliğine görünürlük katkısı


4-    19 Mayıs: Gençlik şöleninde gençlerle söyleşi ve ödüllendirme


5-    21-26 Mayıs: Dondurma ve Süt günleri kutlama, ödül töreni ve festival


6-    4-16 Ekim: Gıda günleri Yarışma, ödül töreni ve Çalıştay (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2012, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63