MEM Tahsin Nas'a HAKSEN ziyareti'

MEM Tahsin Nas'a HAKSEN ziyareti'

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Kahramanmaraş İl Teşkilatı, kente yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas’ı makamında ziyaret ederek ‘Hoş geldin’ dedi.

HAKSEN İl Temsilcisi Dr.Gökhan Gökşen, Büro Hak Sen İl Temsilcisi Akın Ozan, Eğitim Hak Sen İl Temsilcisi Fahri Kurt, Yerel Hak Sen İl Temsilcisi İbrahim Altun ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Temsilcisi Olcay Kapukaya’dan oluşan heyet tarafından ziyaret edilen İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sivil Toplum Kuruluşlarının öneminden bahsetti.

Dr.Gökhan Gökşen; kısa adı HAKSEN olan Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonunun 2 yıl önce kurulduğunu buna rağmen şimdilik 47 il’de teşkilatlandıklarını, Türkiye’de ilk defa bir ilçede olmak üzere Elbistan’da şubeleştiklerini ve hiçbir siyasi görüşün yanında olmadıkları gibi, uzağında da olmadıklarını dile getirerek şunları kaydetti: “Sendikacılığı biz burada yerel anlamda yapmaya çalışıyoruz, Ulusal söylemlerden ziyade bizim için önemli olan Kahramanmaraş’ta ki memurumuzun haklarını nasıl korur, nasıl alırız. Kahramanmaraş’ın tanıtımına ve gelişmesine nasıl katkı koyabiliriz. Zaten sloganımızda ‘biz sadece memurun arka bahçesiyiz’, Sizinde bu şehrin Eğitimi için elinizden geleni yapacağınıza inanıyoruz.”

İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas ise, Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumun olmazsa olmazları arasın olduklarını ve toplumun hayat damarlarından birini oluşturduklarını dile getirerek; “Eğer İl Müdürü olmasa idim mutlaka bir STK’nın içinde olurdum, ama içinde olmasak ta yan, yana sizlerle birlikte çalışacağız” dedi.

Nas sözlerine şöyle devam etti; “Kahramanmaraş’ın eğitim potansiyeli aşağı yukarı Samsun kadar var, geçmişten gelen tecrübelerimizi inşallah buraya aktaracağız, benim anlayışım Devlet bana bu makamı veriyorsa karakaşımın, kara gözümün hatırı için değil, iş yapayım diye veriyor, dolayısı ile eğer Nurhak’ta öğretmensiz bir okul varsa bunun sorumluluğu ve vebalini yüreğimde hissederim, onu düşünmekten saçlarıma ak düşer’ dedi.

İl Müdürü Tahsin Nas’ın konuşmasından çok etkilendiğini dile getiren Büro Hak Sen İl Temsilcisi Akın Ozan ise; “Sizin bu duyguları barındırmanız gelecek için bana umut verdi, bu uğurda biz her zaman yanınızdayız, Kahramanmaraş için gelin saçlarımızı birlikte ağartalım dedi. (Kaynak: MEM-BASIN)


Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2010, 07:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63