Nezihe Öksüz Anadolu SM Lisesi’nde ilk karne töreni..

Nezihe Öksüz Anadolu SM Lisesi’nde ilk karne töreni..

Kahramanmaraş Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde ilk karne töreni 8 Haziran 2012 Cuma günü saat 14.30’da düzenlendi.


Vali Şükrü Kocatepe’nin de katıldığı törende; ilk eğitim öğretim yılının tamamlandığı ve Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanefi Öksüz tarafından annesi adına yaptırılan Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde öğrencilerin karnelerini okulun isim sahibi Nezihe Öksüz kendi elleriyle dağıttı. Nezihe Öksüz öğrencilere karnelerini verirken mutluluğunu dile getirerek başarı temennilerini iletti.


Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Şükrü Kocatepe ise yapmış olduğu konuşmasında mezun olan öğrencilerin sağlık sektörü içerisinde birçok alanda görev alabileceğini ifade etti.


Kahramanmaraş’ta eğitimde kaliteyi sağlamanın önemine değinen Kocatepe, “Öğrencilerimizi daha iyi şartlarda eğitim öğretime hazırlamalıyız. Bu anlamda iş adamlarımızın katkılarıyla yeni okullar, yeni eğitim binaları yapılmakta. Bu yıl ilk mezunlarını veren Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Hanefi Öksüz yaptırdı ve aynı zamanda yine Narlı'da bir okul yaptırıyor. Kahramanmaraş’ta eğitim başarılı bir trend izliyor. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.


Milli Eğitim Bakanlığınca eğitim öğretim kampüsü olarak il’de 7 adet kampusun yapılmasının düşünüldüğünü kaydeden Kocatepe; “Bu 7 kampustan 3 tanesi merkezde diğer 4 tanesi ise Afşin, Elbistan, Göksun ve Türkoğlu İlçelerinde yer alacak. Toplam 1092 dersliği kapsayacak kampuslar olacak. Amacımız eğitim öğretimde motivasyonu kolay ortamlar oluşturmak ve bu sayede küçük öğrencilerimizi uzak yerlere göndermekten kurtulmuş olacağız” dedi. (Valilik- www.kanal46.com)


 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2012, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66