Öğretmenim Resim Yarışması Ödülü Yaşar Gölcü’nün

Öğretmenim Resim Yarışması Ödülü Yaşar Gölcü’nün

Dulkadiroğlu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle düzenlediği “Geleceğin İnşasında Öğretmenim” konulu resim yarışması ödülü Yaşar Gölcü İlkokulu’nun oldu.


Resim yarışması birincisi Eda Çınar’ a ödülünü Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay verdi. 3-H sınıfı öğrencisi Eda Çınar, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Ödül aldığım için çok mutluyum. Yarışmaya katılmadan önce öğretmenimin hep üzerinde durduğu ‘Sevgi, Ahlak ve Adalet’ değerlerini kafamda şekillendirdim. Resmi yaparken de bu düşüncelerimi kâğıda aktardım” dedi.


Okul müdürü Bekir Güneşlice; “Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır. Bizleri bu anlamlı günde almış olduğu birincilikle gururlandıran öğrencimiz Eda Çınar’a, sınıf öğretmeni Alev Büyükardıç’a çok teşekkür ediyorum” dedi.


Sınıf öğretmeni Alev Büyükardıç; “Eda, küçük yaşlardan itibaren resim sanatına meraklı ve de yetenekli bir öğrencim. Ondaki bu yeteneği ben de fark ettim. Ailesinin de resim konusundaki ilgisi ve çabası öğrencimin bu yeteneğini pekiştirmiştir. Onunla gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.


Müdür yardımcısı Zahide Karaköse; “24 Kasım öğretmenler gününde okulumuzun böyle bir başarıya imza atmış olması beni gururlandırıyor. Öğretmenlerimizin teşvikiyle yarışmaya katılımın yoğun olması beni ayrıca mutlu etti. Komisyonda görevli öğretmen arkadaşlarla birlikte birbirinden güzel resimler arasında seçim yaparken çok zorlandık. Böyle bir kadroyla çalışmaktan son derece memnunum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63