ÖSS sonuçları 15-17 Temmuz'da

ÖSS sonuçları 15-17 Temmuz'da

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ''ÖSS sonuçlarını 15-17 Temmuz tarihlerinde açıklayacağımızı umuyorum'' dedi. ''ÖSS sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusu üzerine Yarımağan, sonuçları 10 Temmuzda açıklamayı amaçladıklarını ancak not yükseltme sınavların nedeniyle bir hafta kadar bir gecikme olacağını belirterek, ''Milli Eğitim Bakanlığı söz verdiği tarihte diploma notlarını verirse, ki vereceğini umuyorum, 15-17 Temmuz tarihlerinde sonuçları açıklayacağımızı tahmin ediyorum'' dedi.

Yarımağan, dün yapılan YÖK Genel Kurulu'nda taban puanların hepten kaldırılması konusu ile hiç kaldırılmaması konunun da tartışıldığını belirterek, ''Bir diğer seçenek bu taban puanların hepten kaldırılması olabilirdi. Ben oylamada bulunmadım, bu öneri kabul edilmiş. Bunun oldukça rahatlık getireceğine inanıyorum'' diye konuştu.
Yeni sistemin, lisans programlarına tercih yapma hakkı elde edeceklerin geçen yıla göre ortalama yüzde 50 artmasına neden olacağını belirten Yarımağan, puanların çok daha aşağılara indirilmesine üniversitelerde kaliteyi düşürmesi açısından karşı çıkıldığını ve istenmediğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2008, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66