ÖSYM: Sorular yeniden hazırlanacak

ÖSYM: Sorular yeniden hazırlanacak

ÖSYM, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sorularının sızdırıldığına dair hiçbir bulgunun olmadığını bildirdi.

ÖSYM Başkanlığı, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının sızdırıldığına dair hiçbir bulgunun olmadığını bildirdi.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 10-11 Temmuz'da yapılan KPSS'de kopya ve soru sızdırma iddialarıyla ilgili yapılan incelemelerin ve çalışmaların yoğun olarak sürdürüldüğü belirtildi.

İncelemeler sürdüğü ve bilgiler netleştirilmeye çalışıldığı için ÖSYM tarafından bu süre zarfında yanlış anlaşılmaya fırsat verecek açıklamaların yapılmamasına özen gösterildiği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

''Bazı illerin emniyet müdürlüklerinin 11 Nisan 2010 tarihinde yapılan YGS sırasında kopya çekerken yakalanan ve organize olarak bu suça katıldığı tespit edilen adaylara yönelik sürdürdükleri çalışmalarla ilgili Merkezimizden istediği tüm bilgiler verilmekte ve gereği yapılmaktadır. Bu sınavda soruların sınav öncesinde sızdığına dair hiçbir bulgu yoktur.''

SORULAR YENİDEN HAZIRLANACAK

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS) öncesi sızmaya yönelik bulgu bulunmadığını ancak, yapılacak 12 sınavın gizliliği kalmadığı belirtilerek, yeni soru hazırlanacağı açıklandı.

Soruların önceden dağıtıldığı iddiaları üzerine ÖSYM'den yapılan açıklamada, "YGS'de sınav öncesi sızmaya yönelik bulgu yok. Yapılacak 12 sınavın gizliliği kalmadı. Yeni soru hazırlanacak" denildi.(

SINAVLAR 2010'DA YAPILACAK

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS ile ilgili iddialar üzerine ertelenen 12 sınavın sorularının yeniden hazırlanması söz konusu olduğundan, sınavların daha önce duyurulan tarihlerde yapılmayacağını belirterek, ''Ertelenen bu sınavlar 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olup, yeni sınav takvimi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır'' açıklamasında bulundu. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2010, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63