Öz Derya'da Türk misafirperverliği

Öz Derya'da Türk misafirperverliği

Avrupa Birliği (AB) Projeleri kapsamında Comenius Projesi yürüten Kahramanmaraş Özel Öz Derya Koleji, proje kapsamında ortak oldukları İngiltere, İtalya, Yunanistan, Romanya ve Polonya’dan gelen misafirlerini ağırladı.

Ön görüşme toplantıları için ziyarette bulunan yabancı ülke öğretmenleri Öz Derya Koleji yönetici ve öğretmenleri tarafından en güzel şekilde ağırlanırken, öğrencilerin sergilediği sevgi gösterileri ise görülmeye değerdi.

Ziyaretlerinin ilk gününde Öz Derya Koleji Kafkas Grubunun halk dansları gösterisiyle karşılanan misafir öğretmenler, ziyaretleri süresince Kahramanmaraş kültürünün güzelliklerine şahit oldular. Okulun, misafirleri adına düzenlediği özel yemekte yöresel yemeklerin tadına bakma fırsatını bulan, Maraş Dondurması ve baklavanın tadına doyamayan misafirler, çok sıcakkanlı ve misafirperver Kahramanmaraş halkına övgüler yağdırdı.

Tarih ve kültürün canlı tanıkları Maraş kalesine, Ulu Camiye ve kentin simgesi olacak Abdülhamithan Camisine ziyarette bulunan misafir öğretmenler, gezi kapsamında Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül’e ziyarette bulundular.

Kentin el sanatlarına, mutfağına ve özellikle de insanlarının misafirperverliğine övgüler gönderen misafirler, kent kültürünü yansıtan çeşitli hediyelerle ülkelerine döndüler.

Konuk Proje ekipleri İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ve Şube müdürü H.Hasan Kozan’ı da ziyaret ederek İl’in eğitim çalışmaları hakkında bilgiler aldılar. İl Milli Eğitim Müdürü Akgül ise misafirlere yöresel hediyeler armağan etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2008, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63