ÖZEL BEYZA'da çifte şampiyonluk sevinci

ÖZEL BEYZA'da çifte şampiyonluk sevinci

Özel Beyza İlköğretim Okulu Kahramanmaraş’ımızın yüzünü ağartmaya devam ediyor. Özel Beyza İlköğretim Okulu 11 yıllık gurur tablosuna bir yenisini daha ekleyerek bu yıl ilki yapılan seviye belirleme sınavında iki Türkiye birincisi birden çıkarmanın haklı gurunu yaşıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının 6. ve 7. sınıflarda yaptığı ve perşembe günü açıkladığı seviye belirleme sınavından sonra ilimiz okullarında büyük bir heyecan dalgası yaşandı.

Bu heyecanın en fazla hissedildiği yerlerden biri de Kahramanmaraş’ın en başarılı okullarından biri olarak kabul edilen Özel Beyza İlköğretim Okulu’ydu.

Tüm idari kadro ve öğretmenler başarılı geçen bir dönemin ardından gelen büyük başarıyı kutladılar. Bir basın açıklaması yaparak sonuçları değerlendiren genel koordinatör Cevdet Kabakçı; “6. sınıf öğrencilerinden Ahmet Güçlü ve Enes Miraç Andız’ın sınavdaki tüm soruları cevaplayarak 500 tam puan almaları, eğitimde tesadüfe yer olmadığının en açık kanıtıdır” dedi.

Cevdet Kabakçı, okul olarak gecelerini gündüze katarak çalıştıklarını, öğrencilerin iyi bir eğitim almaları için hiçbir gayreti esirmediklerini ifade etti. Kabakçı, bunun sonunda da iki Türkiye birinciliğinin birden geldiğini, ayrıca genel olarak öğrencilerin çok yüksek puanlar aldıklarını ve bunları Kahramanmaraş’la paylaşmaktan kıvanç duyduklarını belirtti.

Bundan sonra da başarıların devamının geleceğini açıklayan Cevdet Kabakçı, kendilerine yıllardır destek veren Kahramanmaraş halkına teşekkür ederek, başarılı öğrencileri kutladı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2008, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66