Özel Kahramankent'in hedefi bu kez LYS!...

Özel Kahramankent'in hedefi bu kez LYS!...

Kahramanmaraş Özel Kahramankent Lisesi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) büyük başarı elde etti. Sefa Burak Kasımoğlu ile 5 puan türünde il birinciliğini elde eden okulun, Türkiye genelinde de ilk binde 18 derecesi bulunuyor. Kahramankent Lisesi'nin YGS'de elde ettiği başarı ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ali Kutup, öğrencileri Sefa Burak Kasımoğlu'nun 5 puan türünde il birincisi olduğunu söyledi.

Öğrencilerinin Türkiye sıralamasında da 48'inci olduğunu belirten Kutup, elde edilen başarıdan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Türkiye genelinde ilk binde 18 derecelerinin bulunduğunu hatırlatan Kutup, Kahramanmaraş'ta da puan türlerinin ilk 10 sıralamasında okullarından 8 öğrencinin yer aldığını kaydetti.

Kutup, "Bu başarı okulumuz adına sevindirici bir tablodur. Yıllardır başarıyı gelenekselleştiren Özel Kahramankent Lisesi, halkımızın gönlünde taht kurmanın hakkını bu yıl da vermiş oldu. Başarılarımız günübirlik değil. Dört yıl boyunca disiplinli bir çalışmanın meyvesini almış bulunuyoruz. Özellikle gündüzüyle, akşam etütleriyle öğrencisinin başında gece saat onlara kadar bulunan, onların problemleriyle yakından ilgilenen, birebir rehberlik yapan öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum. Onlar da emeklerinin ilk karşılığını almış oldular. Bundan sonrası için, öğrencilerimize girecekleri LYS sınavlarında başarılar diliyorum. Aynı güzel mutluluğu bize bir kere daha yaşatacaklarına inancım tamdır." diye konuştu. (Cihan Haber Ajansı)

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2010, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66