Özel Rabia Arıkan öğrencilerinden anlamlı bağış!

Özel Rabia Arıkan öğrencilerinden anlamlı bağış!

Her Yıl SBS’de (Seviye Belirleme Sınavı) başarılı olan Kahramanmaraş Özel Rabia Arıkan İlköğretim Okulu öğrencileri almış oldukları ödül çekini Kimse Yok mu Derneği’ne bağışladı.

Kahramanmaraş Kent Konseyi’nce il merkezinde 2009-2010 LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) ve SBS(Seviye Belirleme Sınavı) da başarılı olan öğrenci ve okullar için tören düzenlendi. Ödül töreninde Özel Rabia Arıkan İ.Ö.Okulu 7.sınıf öğrencilerinden SBS’de 500 tam puan alan Ferhat Karademir, Burak Dişçeken, Ömer Burak Sarıkatipoğlu almış oldukları 500 TL değerindeki hediye çekini Pakistan’a gönderilmek üzere Kimse Yok mu Derneğine bağışladılar.

Rabia Arıkan Öğrencileri yaptıkları açıklamada; “Pakistan’da yaşanan felaketler nedeniyle orada okuma imkânı olmayan birçok çocuk bulunmakta o yüzden almış olduğumuz bu hediye çekini bağışlayarak bir nebze de olsun yardımda bulunmak istedik.” dedi.

Öğrencilerin yapmış olduğu bu davranıştan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Okul Müdürü Bilal Coşkun Karaoğlu ise; “Öğrencilerimizin bu yapmış oldukları davranış, onların ne kadar fedakâr ve düşünceli olduklarının bir göstergesi. Göstermiş oldukları bu örnek davranıştan dolayı başta aileleri olmak üzere eğitimine katkıları nedeniyle öğretmenlerimizi kutlarım” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2010, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63