Rektör Karaaslan'ın hedefi 18 bini 50 bin yapmak!..

Rektör Karaaslan'ın hedefi 18 bini 50 bin yapmak!..

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) rektörlüğüne seçilerek 26 Kasım 2010 Cuma günü görevine başlayan Prof. Dr. M. Fatih Karaaslan, üniversiteye yeni fakülteler açarak öğrenci sayısını artıracaklarını öne sürdü.

Rektör Karaaslan, kendisine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesine yakın ve uzak hedeflerini açıkladı.

Önceliğinin Eğitim Fakültesinde formasyon (biçimlenme) vermek olduğunu belirten Karaaslan; “5 yıl içine öğrenci sayımızı 25 bine, sonrasında ise elli bine çıkartacağız, üniversitemize Hukuk, İletişim, Diş hekimliği ve Eczacılık Fakültesi gibi talep edilen fakülteler açacağız” diye konuştu.

Rektörlük seçiminde başta iktidar partisi milletvekilleri ve belediye başkanı olmak üzere kentteki sivil toplum örgütlerinin büyük destek verdiği ancak seçildikten sonra hakkında ‘nasıl bir yönetim tarzı ortaya koyacağı’ yönünde endişeler bulunan Prof. Karaaslan şunları söyledi:

“Bu görevi bir emanet olarak değerlendiriyorum. Yükümüz ağırlaştı. Bugün için 18 bin öğrencimiz var. Hedefimiz en kısa zamanda öğrenci sayımızı 25 bine çıkartmak olacak. 50 bin rakamı da hedefimizde var ancak bunu yaparken acele etmeyeceğiz. Yeni fakülteler açılacak, buralara nitelikle öğretim elemanları getirilecek. Bunu yaparken de kaliteyi muhafaza edip, talep edilen bir üniversite haline geleceğiz.”

YENİ FAKÜLTELER AÇACAĞIZ

Rektör Karaaslan, yeni fakülteler açacaklarını belirterek; “Eğitim Fakültemize Sınıf Öğretmenliği ve PDR gibi bölümler açacağız” diyen Karaaslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Üniversitemiz; talep edilen bir eğitim kurumu haline gelsin istiyoruz. Bunu tek başımıza yapmamız mümkün değil. Gelecek haftadan itibaren iş dünyası, sivil toplum örgütleri ile bir araya geleceğiz. Hayırseverleri ziyaret edeceğiz. Projelerimiz var, onlara anlatacağız. Üniversitemizi şehrimiz insanı ile büyütmek istiyoruz.”

Ziyaretin sonunda, Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde gelinen nokta hakkında de bilgiler veren Karaaslan, inşaatın yüzde 45’inin tamamlandığını, ilk firmaya ihalesinin yapıldığını ve en güç üç yıl içinde inşaatının teslim edileceğini sözlerine ekledi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2010, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63