Rektör Özgül: Diplomalı işsiz bırakmayacağız

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, İstiklal Üniversitesi Rektörü Sami Özgül'ü ziyaret etti. Özdemir ziyarette Özgül için övgü dolu sözler söyledi.

Rektör Özgül: Diplomalı işsiz bırakmayacağız

Milletvekili Özdemir, Kahramanmaraş'a kurulan ikinci üniversiteden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Rektör Sami Özgül ise diplomalı işsiz yaratmak değil de, kaliteli bir üniversite kurmak istediklerini söyledi.

İstiklal Üniversitemize çok kıymetli Sami hocamız Rektör olarak Cumhurbaşkanımızın uygun görmeleri ile atandı diyen Özdemir, ''Bugün hocamızı hem ziyaret etmek hem de tebrik etmek istedim. Bizde milletvekili olarak İstiklal Üniversitemizin gelişmesiyle ilgili bize düşen görevler neyse onları istişare edelim diye hocamızı ziyarete geldik'' dedi.

ŞEHRİMİZ İÇİN GÜZEL ŞEYLER İSTİYORUZ

Kahramanmaraş'a kurulan ikinci üniversiteden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Ahmet Özdemir, ''Bunun kurulması ile ilgili genel başkan yardımcımız ve milletvekillerimizle çok ciddi çabamız oldu. Ondan daha memnun olduğumuz bir şeyde Sami hocamızın rektör olarak atanmasıydı. Ben inanıyorum ki, bir insan kendi alanında başarılı ise her alanda başarılı olur. Sami hocamızda tüm Türkiye'ye mal olmuş, yaptığı operasyonlarla ismini zikrettirmiş değerli hocamızdır. Bu başarılarının üstüne İstiklal Üniversitesinde rektör olması kendi uzmanlık alanından da alı koyacak bir şey ama bizde şehrimiz için güzel şeyler istiyoruz. Bir üniversitenin kuruluş aşamasında iyi oluşturulursa, o çok iyi gelişir. Alanında çok uzman başarılı birinin bu kuruluşu sağlıyor olması bizim için çok büyük bir avantaj. Bunun keyfi ve rahatlığı ile üstümüze düşen görevleri istişare etmek için geldik. Sami hocama başarılar diliyorum'' diye konuştu.

AMACIMIZ HİZMET ETMEK

İstiklal Üniversitesi Rektörü Sami Özgül ise ''Sayın vekilimize ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Başta Cumhurbaşkanımızın ataması ile İstiklal Üniversitemize rektör oldum. Bunda emeği geçen tüm vekillerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Amacımız hizmet etmek, milletvekillerimizin büyük desteğini almak zorundayız. İyi bir üniversite kurmak ve diplomalı işsiz yaratmak istemiyoruz. Kaliteli bir üniversite kurmak istiyoruz. Bunun ötesinde milletvekillerimizin dışında Kahramanmaraş halkının da yardımını bekliyoruz. Ben inanıyorum ki, herkes elinden geleni yapacak'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63