Rektörlük seçimi 21-22 Ekim 2010'da yapılacak!

Rektörlük seçimi 21-22 Ekim 2010'da yapılacak!

YÖK, 2010 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ek yerleştirme kılavuzunu onayladı. Ek yerleştirme başvurularına ilişkin duyuru önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından yapılacak.

Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığındaki YÖK Genel Kurulu toplantısı, sona erdi. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, Türk-Alman Üniversitesi'ne rektör olmak üzere YÖK'e başvuran adaylardan görüşülmemiş olanlar ile görüşüldüğü belirtilerek, görüşmelere ilişkin değerlendirmelerin daha sonraki toplantılarda yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, Haliç Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından rektör olarak YÖK'e önerilen Prof. Dr. A. Sait Sevgener ile ilgili olumlu karar verildiği ifade edildi.

Devlet üniversitelerine ait 6 fakülteye dekan ataması yapıldığı kaydedilen açıklamaya göre, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesine Prof. Dr. Ertuğrul Ercan, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Aydemir Okay, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilgisayar ve Bilişim Fakültesine Prof. Dr. Eşref Adalı, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesine Prof. Dr. Ahmet Korhan Binark, Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesine Prof. Dr. Özer Göktepe, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesine Prof. Dr. Mustafa Sarı atandı.

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfının kurmak istediği Üsküdar Üniversitesine ilişkin sunumun izlendiği ve olumlu görüşün Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmesine karar verildiği belirtilen açıklamada, toplantıda Adnan Menderes, Balıkesir, Celal Bayar, Gaziosmanpaşa, Kafkas, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kocaeli, Mersin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Muğla, Mustafa Kemal, Sakarya, Zonguldak Karaelmas ve Giresun üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji ve İzmir Yüksek Teknoloji enstitülerinin rektörlük seçiminin 21-22 Ekim 2010'da yapılmasının kararlaştırıldığı da duyuruldu.

Açıklamada ayrıca toplantıda, 2010 LYS Ek Yerleştirme Kılavuzunun onaylandığı ve ek yerleştirme başvurularına ilişkin duyurunun önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından yapılacağı bildirildi.

YÖK Genel Kurulu, 7 Ekimde yeniden toplanacak. (ANKA)

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2010, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63