SAĞLIK: PİSERRO'yu destekliyoruz...

SAĞLIK: PİSERRO'yu destekliyoruz...

Kahramanmaraş’ta sosyal sorumluluk düzeyi gün geçtikçe artmaktadır.

Gelişmiş toplumlarda sorumluluk alanının temelini insan oluşturur.

İnsanın esas alınarak sosyal projelerin üretilmesi gelişmişliğin göstergesidir.

Geçtiğimiz cumartesi gecesi Atlas Giyim firmasının 35. kuruluş yıldönümü kutlama gecesi yapıldı.

Fatih Kısaparmak ve Linet’in sahne aldığı gecede, PİSERRO çalışanlarının, üst düzey yöneticilerin ve işverenlerin kaynaşması gerçekten görülmeye değerdi.

Firma Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alirıza Kısakürek Bey’in 2008 yılında “Dumansız hava sahası hareketini destekliyoruz” sözü PİSERRO’nun insana verdiği önemin bir göstergesidir.

Ülkemizde milyonlarca insanın ölümüne ve hastalanmasına neden olan tütün bağımlılığına karşı Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı bu kampanya ve çıkan son kanunlar pek çoğumuza sıradan gelse de büyük bir mücadelenin ürünü ve sonucudur.

Gelişmişliğin göstergeleri arasında olan sigara bağımlılığı ülkemizin en önemli sağlık sorunudur.

Sadece kanunlarla baş edilemeyecek kadar yaygın, toplumsal bir sorunun çözümüne PİSERRO gibi dev bir markanın örnek olması da takdir edilecek bir tavırdır.

Terzi atölyesinde başlayıp PİSERRO markasına kadar gelen 35 yıllık serüvenin sırrı bence bu toplumsal sorumluluk anlayışında gizlidir.

Kuruluş yıldönümünde çalışanlarıyla, yaşadığı toplumla kaynaşmayı ve onların sağlığını düşünen bu anlayış, başarının sırrıdır.

Gelecek nesillere dumansız, sigarasız sağlıklı alanlar bırakabilmek için Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı “Dumansız hava sahasını destekleme” kampanyasına tüm siyasi parti liderleri, toplum önderleri, milli sporcular, pek çok ünlü katıldı.

4207 sayılı kanun yasakçı değil korumacı bir yaklaşımla hazırlanmıştır.

Tütün üreticisi bir ülke olarak Türkiye’nin 2003 yılında WHO’nun (Dünya Sağlık Örgütü) tütün mamulleriyle ilgili aldığı kararlarda insan sağlığı lehine tavır almasıyla başlayan bir sürecin sonucu bu kanun çıkmıştır.

Dumansız hava sahası hareketinin desteklenmesi, insanlarımızın sağlıklı, zinde bir yaşama kavuşması, gelişmiş bir toplum olabilmemiz için şarttır.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde tütünle mücadele çalışmalarına katılmış bir hekim olarak; sigara bağımlılığı nedeniyle kalp hastalığı, kanser, beyin damar hastalığı geçirenlere karşı çaresiz kalmanın acısı inanın çok ağır.

İnsan sevgisiyle, dumansız hava sahası hareketini destekleyen PİSERRO markasını Kahramanmaraşlılar olarak destekliyoruz.

Bu harekete katılan başka kurumları ve kişileri de bu köşeden duyurmaya devam edeceğimi söylemek istiyorum.

Sağlıklı günler dilerim.

DR. GÖKHAN GÖKŞEN
(Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi'nden alınmıştır.)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2008, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66