SANKO'dan eğitime destek

SANKO'dan eğitime destek

Sadece Gaziantep’in değil, yatırımları ile Türkiye’nin en gözde kuruluşu haline gelen SANKO Holding A.Ş. şimdiye kadar eğitime destek olmak amacıyla, 2’si fakülte binası olmak üzere toplam 16 okul yaptırarak milli eğitime devrederken, bu zincire son eklenen halka Narlı’ya yaptırdığı 32 derslikli ilköğretim okulu oldu.

25 Mart günü, Narlı’da SANKO Holding bünyesindeki ÇİMKO Çimento ve Beton Sanayii A.Ş. tarafından yapılmakta olan ÇİMKO İlköğretim Okulu temel atma töreninde konuşan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Narlıya yapılan 17. eğitim yatırımının bölgeye hayırlı ve uğrulu olmasını istedi, insana yapılan yatırımın en büyük ve kutsal yatırım olduğunu söyledi.

İnşaat alanındaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Narlı Belediye Başkanı Metin Ergücen, ülkenin başlıca sorunlarından olan eğitim meselesine yapılan her türlü yatırımın ülkemizin geleceğine yapılmış yatırım olduğunu belirterek, bölgemizde en büyük sanayi yatırımı yaparak bölgenin istihdam ve ticaret hacmini artırarak Narlı’ya dünyada marka haline getiren ÇİMKO Şirketi’nin beldelerinin başlıca sorunu olan eğitim sorununa çözüm getirerek, ilimizin en büyük ilköğretim okulunu beldelerinde yaparak eğitimini ne denli önemli olduğunu vurguladı. Ergücen konuşmasını şu cümlelerle bitirdi; “ÇİMKO, ülkemizin her yerinde eğitime verdiği önemi Narlı’da da önemsemiş ve bizleri de beldemizde okul yaparak onurlandırmıştır. Bu sebeple, eğitime desteklerinden ötürü beldem ve şahsım adına teşekkür ederim. Bu yatırımın tüm işadamlarımıza örnek olmasını dilerim.”

TOPLUMSAL VE KÜLTEREL KALKINMA

İktisadi kalkınma olgusunun temelini beşeri kalkınma sürecinin oluşturduğunu ifade eden Pazarcık Kaymakamı Günay Öztürk, bu okul ile Narlı beldesinde orta ve uzun vadede derslik sıkıntısının yaşanmayacağını dile getirdi, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak, eğitim kurumlarının, çevrenin, toplumun ve bütün kesimlerin ortak sorumluluğu olarak görülmelidir. Bugün bu tür sorumluluklarını, örnek olacak şekilde yerine getiren SANKO Holding ve Çimko ailesine, eğitim hizmetine yeni bir halka ekliyorlar. Kendilerine teşekkür ederim!” diye konuştu.

KONUKOĞLU; “HEDEFİMİZ PAYLAŞAMAK”

Yörenin en hayırsever işadamı SANKO Holding yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Narlıda temeli atılan ve inşaatı hızla yükselen 17. eğitim tesisinin Narlıda yapılmasından duyduğu sevinci dile getirdi, iş ve yaşam olarak, birinci hedeflerinin paylaşmak olduğunu söyledi.

Konukoğlu, “Tesislerin olduğu her yerde, hem iş, hem de üretim olunca, bölge zenginleşir, insanların yaşam kalitesi artar. Bu tesisler bizim değil, sizlerin. Kalıcı olan bu eserler. Kimse bir şey alıp götürmüyor bu dünyadan. Bu yatırdım tesisinin gerçekleşmesinde emeği geçen başta sayın valime, belediye başkanı Ergücen’e teşekkür ediyorum. Milletimize-memleketimize ve Narlı beldesine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

VALİDEN SANKO’YA TEŞEKKÜR

Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Kahramanmaraş valisi M. Niyazi Tanılır ise, Türkiye’nin çok hızlı geliştiğini, değişim gösterdiğini, Kahramanmaraş ve çevresinin de bu değişimden, gelişmeden nasibini aldığını belirterek, “Sadece devletin gayreti yetmiyor, yerel yönetimler ve işadamları da eğitime fiziksel olarak katkı sağlayınca, eğitim sorunları da kendiliğinden azalıyor.

Bu anlamda, sosyal sorumluluk anlamında, SANKO Holdingin bu jestini anlamlı buluyorum.

SANKO sadece Gaziantep’in değil, Türkiyeye mal olmuş bir yatırım kuruluşudur ve Gaziantep ile özdeşleşmiştir. İş hacmi ve istihdamı ile Türkiyenin gelişmesine çok büyük katkı sağlamıştır. Bu eğitim yatırımından ötürü Sayın Abdulkadir Konukoğlu ve kardeşi Adil Konukoğlu ile ÇİMKO ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TEMEL ATMA VE İKRAMLAR

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır, Abdulkadir Konukoğluna bir plaket verdi. Bunu takiben, şartele basıldı, inşaatın temeli atıldı, arkasından konuklara ikram gerçekleşti.

Çok kalabalık bir grubun izlediği temel atma törenine ayrıca, Garnizon Komutanı Sezai Akgün, Pazarcık Belediye Başkanı Memiş Özdal, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Reha Hüdayioğlu çok sayıda vatandaş katıldı. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2009, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63