Servis Şoförlerine ’Arabesk Müzik’ Uyarısı!

Servis Şoförlerine ’Arabesk Müzik’ Uyarısı!

Kahramanmaraş Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü koordinesinde, ‘Okul servis araç şoförleri bilgilendirme toplantısı’ düzenlendi.


Toplantıya katılan servis şoförleri özellikle seyir halindeyken arabesk müzik ve modifiye konularında uyarıldı. 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Kahramanmaraş Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda servis şoförleriyle bir araya gelinerek, güvenlik önlemeleri ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verildi.


Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Nadir Telli, sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumunda, şoförlere seyir halindeyken daha seçici müzik dinlemelerini tavsiye ederek, arabesk müzikten uzak durmalarını istedi. Okul servislerinde modifiyenin yasak olduğunu başta olmak üzere tüm kuralları tek tek açıklayan Telli, "İlimizde öğrenim gören öğrencilerimizin güvenli bir şekilde taşınması ve bu öğrencilerimizi taşıyan okul servisi sürücülerinin de son yönetmelikler ve güvenlik kuralları hakkında bilgilendirilmesi için belli aralıklarla düzenlediğimiz bilgilendirme toplantılarından birisini daha gerçekleştirdik. Amacımız öğrencilerimizin ve sürücülerimizin güvenli şekilde seyahat etmeleri, trafik kurallarına uymalarını sağlamaktır" dedi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63