Sevdamız Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ı daha iyi tanıtmak için yola çıkan Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Platformu üyeleri, Kanal 46’yı ziyaret etti.

Sevdamız Kahramanmaraş

Altında katman katman uygarlık barındıran, kadim bir medeniyetinin kucaklayıcısı Kahramanmaraş, bakir kalmış güzelliklerini hem yurt içine hem de yurt dışına tanıtmak için elinden geleni yapıyor. Bu kapsamda bir araya gelen Kahramanmaraş sevdalısı bir grup Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Platformunu kurarak çalışmalarına başlamıştı.

BİZ BU ŞEHRE SEVDALIYIZ

Platformun Başkanı olan Ramada Plaza Hotel Genel Müdürü Mehmet Turan, yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş tarih, turizm ve kültür şehri. Klasik bir söylem olmasına rağmen dondurmanın başkenti. Son yıllarda Kahramanmaraş bazı yatırımlar ile kültürünü tanıtmak için bayağı aşama kaydetti. Bizde bu aşamaya bir ivme kazandırmak adına, bir grup Kahramanmaraş sevdalısı olarak yola çıktık. Amacımız, tarih, yemek, doğa, sağlık, din, inanç turizmlerini tanıtmak. Bunun yanında kadim bir medeniyetin kalıntıları olan Germenicia antik kentinin gün yüzüne çıkarılması için elimizden geleni yapmak. Bunun için çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz” dedi.

KADİM BİR ŞEHİR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi, Kanal 46, Objektif Gazetesi ve MT Medya Genel Yayın Yönetmeni Mesut Tuğrul’da şunları söyledi: “Kahramanmaraş kadim bir medeniyet. Tarihler boyu kıskanılan ve hep elde edilmek istenilen bir şehir. Kurtuluş savaşının fitilinin ateşleyicisi olması da onun ne kadar önemli bir şehir olduğunu göstergesidir. Tarihinden aldığı güç ile geleceğe iyi bir şehir imar eden Kahramanmaraş, bakir kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkarmak için elinden geleni yapıyor. Benimde içinde bulunduğum Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Platformu şehrin tüm dinamiklerini tanıtmakta gerçekten güzel işlere imza atıyor. En azından itici bir güç olarak şehir adına bir şeyler yapıyor. Biraz siyasetçi söylemi gibi olacak ama bizim, ‘Rüyamız Kahramanmaraş’. Bizde bu düştür ile çalışacağız. Bizi ziyarete gelen Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Platformu üyelerine teşekkür ederim” dedi

Haber: Mustafa Kılınç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER