SODES’le Okullara Kitap Dağıtıldı

SODES’le Okullara Kitap Dağıtıldı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde milli eğitim müdürlüğü “SODES’le kütüphanesiz okul kalmasın” projesi kapsamında okullara kitap dağıtımı yapıyor.


2013 Yılı Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen proje hayata geçti.


Kitap teslim töreninde proje hakkında açıklama yapan Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Fırat, "2012 yılında öğrencilerimizin (SBS) Seviye Belirleme Sınavlarına hazırlandığı ve kitap doküman desteği sağlandığı “SODES’le Öğrenciler Etütte” Projesini hazırlayıp başarılı bir şekilde yürüttük. Projemiz sonunda öğrencilerimizin SBS Sınavı başarılarında artış olduğu gözlemlenmiş ve sınav sonuçlarına yansımıştır. 2013 yılında çağrıya çıkan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz kütüphane oluşturulması projesiyle başvuru yaptık.


Proje Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü AR-GE birimi tarafından Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Tarafından koordine edilen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen SODES Projeleri kapsamında hazırlanmıştır. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığının onayından sonra yürütülmeye başlanmıştır. Projemizle İlçemizde taşımalı eğitim yapan okullarımızdaki öğrencilerimizin ders aralarında ve ders bitiminde araçlarını beklerken zamanlarını faydalı geçirememe ihtimalleri göz önüne alınarak taşımalı eğitim yapan özellikle köy ve kasaba okullarını tespit edip kütüphane ve kitap eksiği olan 15 okulumuza kitap alıp, kitaplık ve sandalye-masa yaptırıp öğrenci, öğretmen ve velilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amaçlanmıştır” dedi.


Taşımalı eğitim verilen kitap dağıttıklarını belirten Fırat, “Projemizle 15 okulumuzda oluşturulan kütüphanelere toplam 7 bin 200 kitap, 40 adet kitaplık, 150 adet sandalye, 30 adet masa alınmış ve ilgili okullarımıza teslim edilmiştir. Projemiz 15 okulumuzda yaklaşık 5 bin öğrencimizle birlikte 300 öğretmen ve okul idaresine ayrıca öğrencilerimizin velilerine hitap etmektedir” diye konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66