'Sultanlar Koleksiyonu' Atatürk Kültür Merkezinde

'Sultanlar Koleksiyonu' Atatürk Kültür Merkezinde

Geleneksel Türk El Sanatları Vakfı (GESAV) ile Forum Fuarcılık işbirliği ve Turizm ve Kültür Bakanlığının desteğiyle düzenlenen ‘’Ankara Sanat ve Geleneksel El Sanatları Hediyelik Fuarı’’ Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) açıldı.

Türkiye, Mısır, Sudan, Senegal, Kenya, Hindistan, Venezuela, Suriye, Çin, Özbekistan, Rusya, Türkmenistan, Kırgızistan, Tayland, Pakistan ağırlıklı olmak üzere 20 ülkeden 200’e yakın katılımcının yer aldığı fuarda, farklı kültürlerin el sanatı ürünleri sergileniyor.

Fuarda Kahramanmaraş’tan gönderilen özel ahşap oymalardan oluşan Sultanlar Koleksiyonu da fuarda sergilenen özel el sanatları arasında bulunuyor.

Fuarda ayrıca resim, heykel, seramik, gravür, grafik, fotoğraf, karikatür, plastik sanatlar için kullanılan malzemeler, sedef kakma, baston, asa, kaşıkçılık, çini, telkari, bakır, bıçak, altın, gümüş işçiliği, taş işçilikleri, vitray, çeşm-i bülbül, yün, çarık, deri işleri, keten, kenevir, hasır dokuma, oyalar, kumaş dokuma, halı, kilim, keçe gibi geleneksel el sanatları ürünleri ile ebru, hat sanatı, minyatür, tezhip ve sektörel yayınlar yer alıyor.

Fuarda özel standlar arasında Özel Halı-Yastık koleksiyonu ile yapımı 200 yıl öncesine dayanan halı ve yastıklar da sergileniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2009, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63