Talha Bora Öge KYK’lı Gençlerle Buluştu!

Talha Bora Öge KYK’lı Gençlerle Buluştu!

Yazar Talha Bora Öge, Çınaraltı Gençlik Söyleşileri - ‘Şiirin gölgesinde türküler’ programı kapsamında Kahramanmaraş’ta Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan üniversiteli gençlerle buluştu. Gençler programa yoğun ilgi gösterdi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK), gençlerin akademik, sosyo-kültürel, milli ve manevi gelişimleri için çeşitli sosyal aktiviteler yapmayı sürdürüyor. KYK Kahramanmaraş İl Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Şiirin Gölgesinde Türküler’ programına, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürü Mustafa Semerci, kurum müdürleri ile çok sayıda üniversiteli genç ve vatandaşlar katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan KYK Kahramanmaraş İl Müdürü Mehmet Öztürk, Asırlarca dünya milletleri arasında itibarlı ve güçlü bir millet olarak yaşamamızı, milli ve manevi değerlerimizin üstünlüğüne borçlu olduğumuzu ifade etti.  
Öztürk, ‘’Gençler vatanımızın her tarafı güzel ama Kahramanmaraş’ta okumak için burayı tercih eden, Türkiye’nin her yerinden buraya gelen gençlerimiz var. Türkiye’nin her yeri bizim vatanımız. Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan gençlerimizin, biz tarafı olmasını istiyoruz. Her zaman devletinin taraflarındalar zaten. Kimse kendi şahsi ya da cemaati ve kurumsal herhangi bir şekilde kendi tarafına alamazlar. Biz gençlerimizle birlikte, her zaman Devletimizin tarafındayız. Devlet denildiği zaman akan sular durur. Bir ailenin en büyük teminatı iyi yetiştirilmiş bir evlat olduğu gibi, bir milletin de en büyük teminatı iyi yetişmiş gençlerdir. Bunun için gençlerimizin yetişmesi hususunda, her türlü fedakârlığı, bütün maddi ve manevi gücümüzü kullanmayı en büyük vazife kabul etmekteyiz" dedi.


KYK Kahramanmaraş İl Müdürü Mehmet Ali Öztürk, program sonunda Talha Bora Öge’ye çiçek hediye etti. Türkülerin hikâyelerini müzikal bir tarzda sunan radyo programcısı ve yazar Talha Bora Öge de gençlere kitap hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63