Türk Telekom A.Ş. ile KSÜ arasında Protokol..

Türk Telekom A.Ş. ile KSÜ arasında Protokol..

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Türk Telekomünikasyon A.Ş. arasında IP Sanal Santral Tesisi, Ücretlendirme, Kullanım ve Bakım Protokolü imzalandı.


KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Türk Telekomünikasyon A.Ş. Kahramanmaraş İl Müdürü Ahmet Gül arasında imzalanan protokol kapsamında; üniversitenin il ve ilçe merkezlerindeki tüm akademik ve idari birimlerinde görüntülü ve görüntüsüz IP telefon uygulamaları gerçekleştirilebilecek. 


Yaklaşık maliyeti 2 Milyon TL. olan yatırım sonrası KSÜ yerel bilgisayar ağ omurgası; noktadan noktaya 10 gigabit/s (10GbE) bant genişliğine sahip, IPv6 uyumlu aktif cihazlarla yenilenecek, senkron ve asenkron uzaktan eğitim uygulamalarının da üzerinde çalışabileceği altyapı kurulmuş olacak.


Avşar Kampüsü Rektörlük Ana Sistem Odası ile Kenar switchlerin bulunduğu sistem odaları arasında 24 Core Single Mode, outdoor, kemirgenlere karşı zırh ve jel korumalı fiber optik kablo tesis ve terminasyonu TT Kahramanmaraş Başmüdürlüğü tarafından bedelsiz gerçekleştirilecek.


Protokolün imzalanması öncesinde konuşan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, üniversitenin iletişim alt yapısının en iyi şekilde dizayn edilmesi için çalıştıklarını kaydederek çalışmalara bundan sonra da devam edileceğini bildirdi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2012, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63