Türkiye Hafızlık Yarışması Finali Kahramanmaraş’ta

Türkiye Hafızlık Yarışması Finali Kahramanmaraş’ta

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 11.’si düzenlenen Türkiye Hafızlık Yarışması'nın finali Kahramanmaraş'ta yapıldı.


Abdulhamithan Camiisi'nde yapılan yarışmaya kendi bölgelerinde birinci olan 10 hafız katıldı. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Osman Zeki Şener'in de katıldığı yarışma sonunda, Samsun’dan gelen İhsan Akoğlu birinci, İstanbul’dan gelen İsa Kırtepe ikinci ve Bingöl’den gelen Sezai Kızılkaya ise üçüncü oldu.
Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher, hafızlık yarışmasına ev sahipliği yapmanın haklı gurunu yaşadıklarını ifade ederek, "Her yıl 80 civarında hafız mezun ediyoruz. Özellikle erkek hafız anlamında ciddi anlamda bir atak var. Hafızlıkta ve güzel okumada iyiye doğru gidiyoruz. Bu anlamda bu yarışmanın burada yapılmasına sebep Kahramanmaraşlı kardeşlerimizin Kur’an'a olan hizmetlerinden dolayı olsa diye düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hafız kardeşlerimi kutluyorum" dedi.
Jüri başkanlığını Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hilmi Karslı'nın yaptığı yarışmada, dereceye giren hafızların ödüllerinin 1 Ekim'de Ankara'da düzenlenecek Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın açılış programında verileceği öğrenildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63