Türkoğlu MYO 7 bölümle açılacak

Türkoğlu MYO 7 bölümle açılacak

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde Kalkınma ve Güçbirliği Derneği etrafında kenetlenen sivil toplum örgütleri ile Yerel Yönetimler, ilçeye Meslek Yüksek okulu (MYO) açılması amacıyla çalışmalara başlayarak bu amaçla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğüne geçtiğimiz günlerde yazılı olarak müracaat etti.

Dernek Başkanı Seyfi Moroğlu’nun, Dernek Merkezinde düzenlenen toplantıda MYO müjdesi vermesi üyeler tarafından alkışlarla karşılandı.

Dernek Onursal Başkanı Cengiz Biber ve Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulunduğu toplantıda; Başkan Moroğlu, KSÜ Rektörü Prof. Dr. A.Nafi Baytorun, Senato Üyeleri, Kaymakamlık, Belediye Başkanları ve emeği geçenlere teşekkür etti.

MYO açılması yönündeki KSÜ Senato kararını okuyan Dernek Başkanı Moroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Değerli Arkadaşlar bugün burada çok güzel bir müjdeyi sizlerle paylaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyor ve paylaşıyorum. Üniversitemiz senatosunun aldığı kararda da yazıldığı gibi Türkoğlu Kalkınma ve Güçbirliği Derneğimizin Müracaatı üzerine komisyon Prof. Dr.Hasan Değirmenci başkanlığında Prof.Dr. Hakkı Alma ve Yrd.Doç. İlyas Gökhan’dan oluşan bir komisyon kurulmuş ve ilçemize Meslek Yüksek okulunun açılması ile ilgili olumlu raporun verilmesi üzerine Senatodan oy birliği ile Yüksek okul açılması ile ilgili olarak karar çıkmıştır. İçerisinde Özel Güvenlik Programı, Çocuk gelişimi ve eğitimi Programı, Fizik Tedavi Programı, Lojistik Programı, Seracılık ve Süs Bitkileri Programı, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı ve Gıda Teknolojileri Programı gibi bölümlerin olduğu 7 bölümle açılmasının uygun olacağı Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına sunulmasına karar verilmiştir.”

Başkan Moroğlu’nun açıklaması dernekte bulunan Türkoğlulular tarafından alkışla karşılanırken, İlçede bu zamana kadar eksikliği hissedilen Meslek Yüksek Okulunun açılmasına emeği geçenlere de ayrıca teşekkür edildi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2008, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63