Türkoğlu'na MYO açılması için harekete geçildi

Türkoğlu'na MYO açılması için harekete geçildi

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde, Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) bağlı bir Meslek Yüksek Okulu (MYO) açılabilmesi için girişimlere başlandı. Bu amaçla; Türkoğlu kamuoyu adına Türkoğlu Kalkınma ve Güçbirliği Derneği tarafından KSÜ Rektörlüğüne 10 Temmuz’da bir dilekçe sunuldu.

Dernek Başkanı Seyfi Moroğlu, beraberinde Dernek Onursal Başkanı ve Defterdar Yardımcısı Cengiz Biber ve Türkoğlu Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Abdurrahman Akbaba ile birlikte Gazeteci Mustafa Şirin'i bürosunda ziyaret ederek başlatılan girişimler hakkında bilgiler verdi.

Türkoğlu ilçesinde MYO açılması yönünde önceki yıllarda yapılan müracaat üzerine gerçekleştirilen inceleme ve araştırma sonucunda bina, tefriş ve diğer alt yapı imkanları ile şartlarının üniversite yetkili organlarınca yetersiz bulunduğunu belirten Başkan Moroğlu, şunları anlattı:

“Geçen günlerde KSÜ Rektörlüğüne verdiğimiz dilekçede de ifade ettiğimiz gibi; aradan geçen zaman içinde Türkoğlu ilçemizde gelişen şartlar ve imkanların olumlu hale gelmesi ile birlikte, MYO’nun açılması yönünde mülki ve mahalli idare yetkilileri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, işadamları ve yerleşik halkının ortak isteği ve taahhüdü nedeni ile MYO açılması isteğimizi ifade ettik. Umarız, Rektörlük bu talebimizi yerinde bularak Yüksek Öğretim Kurulu’nun onayına sunar.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2008, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
zülküf aydemir
zülküf aydemir - 13 yıl Önce

değerli kahramanmaraşlılar sizce çağlayancerit neden bir meslek yüksekokulu kurulmuyor çağlayanceritin neyi eksik

SIRADAKİ HABER

banner66