Türkoğlu'na MYO müjdesi

Türkoğlu'na MYO müjdesi

Türkoğlu Kalkınma ve Güçbirliği Derneği Başkanı Seyfi Moroğlu ile yönetim kurulu üyeleri tarafından dernek merkezinde düzenlenen toplantıda, Meslek Yüksek Okulu (MYO) müjdesi üyeler tarafından ayakta alkışlandı.

Türkoğlu Kalkınma ve Güçbirliği Derneği'nde gerçekleştirilen ve dernek onursal başkanı Cengiz Biber ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. A.Nafi Baytorun, senato üyeleri, kaymakamlık, Belediye Başkanları ve emeği geçen herkese teşekkür eden Dernek Başkanı Moroğlu, şunları söyledi:

''Bugün burada beklediğimiz bir kararı sizlerle paylaşıyoruz. Üniversitemiz senatosunun aldığı kararda da yazıldığı gibi Türkoğlu Kalkınma ve Güçbirliği Derneğimizin müracaatı üzerine komisyon Prof.Dr.Hasan Değirmenci başkanlığında kurulmuş ve ilçemize MYO açılması ile ilgili olumlu raporun verilmesi üzerine senatomuzdan oy birliği ile yüksek okul açılması ile ilgili olarak karar çıkmıştır. Özel Güvenlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Fizik Tedavi, Lojistik, Seracılık ve Süs Bitkileri Programı, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve Gıda Teknolojileri Programı gibi bölümlerin olduğu 7 bölümle açılmasının uygun olacağı Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığına sunulmasına karar verilmiştir.''

Başkan Moroğlu'nun açıklaması dernekte bulunanlar tarafından alkışlanırken, ilçede bu zamana kadar eksikliği hissedilen MYO'nun açılmasına emeği geçenlere teşekkür edildi.

Türkoğlu Kalkınma ve Güçbirliği Derneği etrafında toplanan sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler ilçeye Meslek Yüksek okulu açılması amacıyla çalışmalara başlamış ve bu amaçla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne yazılı olarak başvuruda bulunmuştu. (Kaynak: Yorum - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2008, 21:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63