Vali Yılmaz: LYS'deki başarımız tesadüf değil

Vali Yılmaz: LYS'deki başarımız tesadüf değil

Kahramanmaraş'ın eğitimdeki Türkiye sıralaması günden güne gerilirken, daha önce Kahramanmaraş'ta görev yapan Nurettin Yılmaz'ın Vali olduğu Bitlis'teki başarı ise yurt genelinde hayli dikkat çekti.

Daha önce Kahramanmaraş'ta Vali Yardımcılığı görevinde buunan Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, LYS'de Türkçe-Sosyal dalında Türkiye birincisi olmalarının büyük bir mutluluk olduğunu söyledi.

Vali Yılmaz, başarının tesadüfi olmadığını, kentte gitmedikleri okul, ilgilenmedikleri öğrenci bırakmadıklarını söyledi.

Geçen yıl başarı sıralamasında 69'uncu olan Bitlis'in bu yıl Türkçe Sosyal dalında en başarılı kentler arasına girmesi kentte bayram havası estirdi. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, makamında elde ettikleri başarıyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Vali Yılmaz, büyük bir mutululuk içerisinde olduklarını, bu başarının tesadüfi olmadığını söyledi. Eğitim anlamında gerek devletin, gerekse iş adamlarının Bitlis'e çok ciddi yatırımlar yaptığını kaydeden Vali Yılmaz, "Yıllardır Bitlisli iş adamları eğitim yatırımları anlamında gayretli çalışmalar yaptılar. Bu başarıda ayrıca okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin büyük gayretleri var. Ancak burada en az öğretmenler kadar velilerde gayret göstermişler. Biz bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bitlis'te yaşayan herkes eğitimin değerini anlamış, hayatıyla ilişkisini kurmuş ve bu yönde de ciddi adımlar atıyor. Bu seneki yatırımlarımızla birlikte okul, derslik ve yurt binası sorunumuz kalmayacak"dedi. Kapı kapı, okul okul gezmelerinin meyvelerini aldıklarını da anlatan Vali Yılmaz şöyle konuştu:

"Bizler Bitlis'te gezmediğimiz okul bırakmadık. Her öğrenciyle ayrı ayrı ilgilendik. Dertleri sorunlarını dinledik. Bunun meyvelerini de hem Seviye Belirleme Sınavında (SBS) hem de Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) aldık. Bu da bizleri ziyadesiyle memnun etti. Burada en önemli hususta, Eren Üniversitesi'nin kurulmasıdır. Bu yıl bir aksilik olmasa sınav tercihlerinde Bitlis Eren Üniversitesi Fen-Edebiyat bölümü de yerini alacaktır. İlimize açılan her yüksek okul başarıya doğru giden yol oluyor. Biz teşekkür ederken herkese teşekkür ediyoruz. Bugün Bitlis için önemli bir gün. Bugünü Bitlis'in unutmaması lazım. Ayrıca bundan sonraki işimiz de daha zor. Bundan dört yıl öncesine gittiğimiz zaman bu sınavlarda hep alt sıralarda yer aldık. Ama bu yıl büyük bir başarı göstererek birinci olduk. Bu başarı tesadüf değil tamamen çalışmanın zaferidir. Bundan sonra hep yaptığımız gibi eğitim ve öğretime gerekenden fazla önem verip, diğer sınavlarda da başarılar sağlamaktır." (Kaynak: DHA)


Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2010, 06:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63