Vekillerden işadamı A. Kadir Kurtul’a teşekkür...

Vekillerden işadamı A. Kadir Kurtul’a teşekkür...

KSÜ’nün kuruluş tarihinden itibaren fakülte çapında devasa hayır projesine ilk imzayı atan Kahramanmaraş’ın hayırsever işadamı Abdulkadir Kurtul’un babası adına yaptırdığı İlahiyat Fakültesi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. İnşatta incelemelerde bulunan milletvekilleri işadamı Kurtul’a bir kez daha teşekkür etti.


Kahramanmaraş’ın tekstil devi İskur Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul, Sağlık ocağı ve okul gibi hayır yardımlarına bir yerini eklemiş, babası İsmail Kurtul adına yaptırdığı İlahiyat Fakültesi binasının temellerini geçtiğimiz ocak ayı içerisinde atmıştı.


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin Avşar Kampusunda inşaatı hızla yükselen İsmail Kurtul İlahiyat Fakültesi binası inşaatında Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri incelemelerde bulundu.


KSÜ Tıp Fakültesi inşaatının son halini gördükten sonra İşadamı Abdulkadir Kurtul’un yaptırdığı fakülte binası inşaatını da gezen TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nevzat Pakdil ve Sıtkı Güvenç, Ak Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile Merkez İlçe Başkanı Necati Okay hızla yükselen binanın son durumu hakkında ilgililerden bilgi aldılar.


Manşet Gazetesine konuşan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Kahramanmaraşlı işadamlarının hayırseverliliği ile de tanındığını, hızla inşaatı süren İsmail Kurtul İlahiyat Fakültesi binasını üstlenen işadamı A. Kadir Kurtul’u böyle bir yatırımından dolayı bir kez daha teşekkür etti.


Milletvekillerine eşlik eden KSÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Mehmet Karaaslan da Hayırsever İşadamı Abdulkadir Kurtul’a inşaatın yapması konusunda ilk teklifi götürdüklerinde, hiç tereddüt etmeden hemen kabul etmesinin hala kendilerini çok duygulandırdığını söyledi. Haber: Orhan Demir

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2012, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63