Yaşar Gölcü’de Okuma Bayramı coşkusu

Yaşar Gölcü’de Okuma Bayramı coşkusu

Yaşar Gölcü İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri okuma yazma öğrenmenin sevincini hazırladıkları programda velileriyle paylaştılar. Minikler yeteneklerini büyük bir izleyici kitlesi karşısında sergilediler.


Dulkadiroğlu İlçesi Yaşar Gölcü ilkokulu sınıf öğretmeni Berna Gemcioğlu tarafından 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda okula yeni başlayan 25 öğrenciden oluşan 1-A sınıfının hazırladıkları program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.


Okul müdürü Ali Bucak’ın okuma bayramının anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti. 1-A Sınıfı öğrencilerinden Ömer Asaf Yıldız ile Özge Güneş’in beraber yaptıkları güzel sunumları velilerden büyük alkış aldı. Birinci  sınıf masalı, sınıfın bütün öğrencilerinin görev almalarıyla canlandırıldı,. Ardından yaşasın okulumuz şarkısı eşliğinde dans gösterisi yapıldı. Atatürk, Okulumuz, Güle güle büyüyorum, Annem, Babam şiirleri okundu.


Kızlar ve erkekler gösterisi ile program devam etti. Sınıf öğrencileri tarafından Trafik ışıkları, Arkadaş, Kuş ve çocuk, Türkiye’miz, 23 Nisan, Ben çocuğum, Bir yıldız olsam şiirleri sıra ile okundu. Küçük kurbağa ve Oh olsun şarkıları eşliğinde, öğrenciler cıvıl cıvıl kıyafetleri ile dans gösterileri sundular.


Program sonunda öğrencilere okuma bayramı madalyaları hediye edildi.


Okul müdürü Ali Bucak sınıf öğretmeni Berna Gemcioğlu’na başarılarından dolayı plaket verdi. 


Hoş geldin güzel annem
Hoş geldin güzel babam
En mutlu gün bugün
Okuyup yazdığım gün


 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2014, 06:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63