Yeni Milli Eğitim Müdürü göreve başladı…

Yeni Milli Eğitim Müdürü göreve başladı…

Sabahattin Akgül'ün ardından yaklaşık 1.5 yldan beri Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütürken tayini çıkan Tahsin Nas'ın yerine ise Niğde Milli Eğitim Müdür yardımcılığını yürütürken atanan Mesut Alkan Kahramanmaraş’a gelerek yeni görevine başladı. Alkan; "Biz oturarak pantolon eskiten değil, gezerek ayakkabı eskiten müdür istiyoruz. Kendimizi de bu şekilde size göstermek istiyoruz" dedi.


Bugün saat 10’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gelerek makamda düzenlenen ve müdür yardımcıları ile şube müdürlerinin de hazır bulunduğu törende görevi Tahsin Nas’tan devir alan Mesut Alkan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“Bugün itibarı ile Kahramanmaraş’ta Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlıyorum. Biliyorsunuz; Milli Eğitim işleri ülkemizin en önemli işlerinden birisidir. Dünya hızını değişik yaşarken, Türkiye’nin de bu değişikliği çok iyi hissetmesi ve iyi okuması gerekiyor. Ve bunu da Türkiye’nin iyi okuduğunu sanıyorum. Ülkemizin geleceği genç nesillere hizmet vermek bizim en şerefli görevimizdir. Ama aynı zamanda sorumluluğu büyük olan görevdir. Bu sorumluluğun bilincinde olarak Kahramanmaraş’ta Tahsin beyden devir aldığımız görevi, yine kaldığı yerden en iyi şekilde ileriye götürmeye çalışacağız. Bizim amacımız; yeni yetişen bir toplumun yeni yetişen nesillerinin hem akademik olarak başarılı kılmak, hem aynı zamanda kendi değerlerine sahip tabiri caizse iyi bir insan, adam gibi adam olarak yetiştirmek en büyük hedefimiz olacaktır. Onların hem mensubu bulunduğu milletin insani, ahlaki, kutsal değerlerine sahip, hem de teknolojiyi en iyi kullanabilen, kendine güvenen, soran ve sorgulayan nesil olarak yetiştirmek istiyoruz. Milli Eğitimdeki işler boşluk kabul etmez. Ve ihmale gelmez. İhmal edildiği takdirde de; telafisi zor belki de imkansız bir durumdur. İnşallah böyle bir boşluk oluşmayacak. Böyle bir şeye meydan vermeyeceğiz. Başta Milli Eğitim’deki arkadaşlarımızla, ekibimizle birlikte ve eğitim her kademesinde görev yapan arkadaşlarımız, okul müdürümüzden müdür yardımcılarımıza öğretmenlerimizden diğer tüm personelimizle birlikte bir ekip ruhu içerisinde hizmet vereceğiz. Ve inşallah ta Kahramanlar kentindeki Kahraman insanların çocuklarımızı en iyi yerlerde görmek, iyi insan olarak yetiştirmek hedefimiz olacaktır.”


65 İL’İN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DEĞİŞTİRİLMİŞTİ


Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in bir süre önce hayata geçirileceğini açıkladığı Bakanlık'ta yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde 65 ilin Milli Eğitim Müdürü geçen günlerde çıkartılan kararname ile değiştirildi.


İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere, 16 ilin ise Milli  Eğitim  Müdürü yerini korudu. Milli  Eğitim  Bakanı Ömer Dinçer, bir süre önce 81 ilin yöneticilerini tek tek taradıklarını belirterek, görevden almaların  performans  kriterine göre belirleneceğinin sinyalini vermişti.


Aslen Samsunlu olan Tahsin Nas'ın eski görev yeri olan Samsun İl Milli Eğitim Yardımcılığına gönderilmesi Kahramanmaraş'ta büyük bir memnuniyetle karşılanmıştı. Eski Müdür Sabahattin Akgül ise Denizli Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilmişti.


MESUT ALKAN KİMDİR?


07/02/1954 yılında Niğde'nin Uluağaç Köyünde doğdu. İlkokulu Uluağaç Köyünde, Orta ve Lise öğrenimini Niğde'de tamamladı. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden 1979 yılında master düzeyinde mezun oldu. 25 yıllık meslek hayatının 11 yılını yöneticilikte, 5 yılını Avusturya'da öğretmen olarak geçirdi. 23/12/2002 tarihinden bu yana Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. (www.kanal46.com)


 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2012, 10:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 9 yıl Önce

Öncelikle bugün itibarı ile yeni görevine başlayan Mesut beyi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Ancak Kahramanmaraş'ta görev yapmak ateşten gömlek giymekle eşdeğerdir. (Uyanık olmaz ve işi de bilmeyip bilene danışmazsa ve de iyi bir ekip kurmazsa) ...ancak uyanık olur, işi bilir, yağcı ve yalaka olmayanlara da akıl danışırsa üstesinden gelemeyeceği hiçbir iş yoktur. Bu arada kör ölür badem gözlü olurculara da çok dikkat etmesi gerekiyor. Eminim ki; gidenin arkasından kalsın diye ağıt yakanlar, yarından itibaren kral öldü yaşasın yeni kralcı olacaklardır. Bu arada gidenin kalması için faks gönderen STÖ'lerden hiçbiri şu ana kadar ortaya çıkıpta ben gönderdim deme cesaretini gösteremedi. Tabi yeni müdür bilmesin diye...gidene ağla, gelene gül. taktik budur. madem kör badem gözlü idi, neden 1.5 yıldır asaletini almasına yardımcı olmadınız beyler? tabi bazılarının ekmekleri kesilecek te ondan ağıt yakıyorlar...'bu müdürü ben getirdiydim, benim adamımdı' diyemeceklerde ondan feryatı figan ettilerdi. ama gercek şu ki; artık müdür onun bunun yani kimsenin adamı değil, bakanın adamı ve de milletin adamı. buraya gelişi nedeni ile bakandan başka kimseye eyvallahı yoktur. artık bu gibi kişiler avuçlarını yalarlar. siyasetin şekli değişiyor anlayın artık bunu...müdür için tek bir hedef var o da maraşın eğitim başarısının yükseltilmesi. şu hoş geldin hoş gettin faslı inşallah çok kısa sürer ya da haftanın belirli günlerinde misafirleri kabul ederde adam bir an önce işine başlar. çünkü maraş olarak kaybedecek bir dakika bile zaman yok. selamlar...saygılar...

SIRADAKİ HABER

banner63