Yumurtalı saldırıdan böyle kurtuldu!

Yumurtalı saldırıdan böyle kurtuldu!

İstanbul’da iki üniversitede tercihlerle ilgili bilgi veren 325 TL maaşlı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Maltepe Üniversitesi’nde balonlu yumurtalı protestoyla karşılaştı.

Prof. Yarımağan dün önce Okan Üniversitesi’nde, rehber öğretmenlerin tercihlere yönelik sorularını yanıtladı. Prof. Yarımağan, tercih sayısının 30’a çıktığını hatırlatarak, “Bu dönem yeni bir sisteme geçiş dönemi. Ayrıntılara girerek tercih yapmak yerine öğrenciler, geniş bir alanda tercih yapmalı. Kılavuzdaki bilgiler doğru tercih yapmak için yeterli. Adaylar isteklerini ön planda tutarak seçimlerini belirlemeli. İstediğiniz programın puanı ne kadar yüksek olursa o programa yerleşme olasılığınız küçük de olsa var. Önemli olan sizin istek sıranız. Üniversiteye girmek kadar bitirmek de önemli. Sevmeyerek okuduğunuz bir programda başarılı olamazsınız” dedi.

İkisi de karavana

Prof. Yarımağan, daha sonra Maltepe Üniversitesi’nin Kayışdağı Yerleşkesi’nde düzenlenen “2010 ÖSYS Tercih Dönemi Hakkında Bilgilendirme Konferansı“nda konuştu.

Bu sırada kendilerine, “Liseli Genç Umut“ adını veren grubun üyeleri pankart açtı, bir öğrenci de elindeki balonu patlattı. Tercih kılavuzundaki hatalara tepki göstererek, pankart açan grubun bazı üyeleri salonu sloganlar eşliğinde terketti. Gruba salondaki bazı kişiler de alkışlarla destek verdi. Yarımağan, konuşmasına devam ettiği sırada bir genç daha ayağa kalkarak sınav sistemine tepkisini dile getirdi. Bu kişinin ardından ayağa kalkan başka bir protestocu, Yarımağan’a art arda iki yumurta fırlattı. Yarımağan atılan yumurtalardan çevik bir hareketle kurtuldu. Sloganlar da atan öğrencileri güvenlik görevlileri salondan çıkardı. (Hürriyet)Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2010, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63