MiLLi EĞiTiM iÇiN 5 ANA KOLDAN 2023 HEDEFiNE GiDiLECEK!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk’un göreve gelmesi ile değişin milli eğitim, büyük reformlarla yoluna devam ediyor. 2023 hedeflerine giden Türkiye ve Kahramanmaraş’ta 2023 Eğitim Vizyonu Yerel Projeler Tanıtımı toplantısı yapılarak Kahramanmaraş’ta eğitim alanında yapılacaklar tanıtıldı.

MiLLi EĞiTiM iÇiN 5 ANA KOLDAN 2023 HEDEFiNE GiDiLECEK!

Kahramanmaraş Akdeniz Uygulama Oteli lokalinde gerçekleştirilen toplantıda, eğitimde millilik ve eğitim vizyonunda yapılması gerekenler sonuç haline getirildi. Eğitim daha tabana yayılması ve milli şuur ile yapılması için yapılan toplantıya AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Habibe Öçal ve milli eğitim müdürlüğü yetkilileri katıldı.

2023 VİZYONU

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi Ekim 2019 itibariyle yürürlüğe konulduktan sonra, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 1400 yönetici ve öğretmenin katılımıyla vizyon belgesi çalıştayı yapmıştı. Daha sonra Vizyon Belgesi İl Yürütme Kurulu oluşturulup, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Özel Büro Vizyon Ofisini oluşturulmuştu. Vizyon Belgesinde ortaya konulan hedeflerin etkili bir şekilde hayata geçirilmesi maksadıyla çalışmalara başlanılmıştı.

KAHRAMANMARAŞ YEREL EĞİTİM PROJESİ

Vizyon Belgesinde eğitimin daha iyi noktalara ulaşabilmesi için, eğitimin dört temel direği, öğretmen, öğrenci, ebeveyn ve okul olarak belirlenmişti. Vizyon Belgesine şehrin de renklerini verecek şekilde Kahramanmaraş 2023 Yerel Projelerimizi hazırlanmıştı.

5 ANA BAŞLIK

Projeler 5 ana başlıktan oluşurken bunlar, Yönetici akademisi, Öğretmen akademisi, Veli akademisi ve Model okul başlıkları altında oluşturulmuştu. Proje içeriklerinin bir kısmının uygulaması başladı ve devam ederken, ana başlıklar altında planlanan projeler 2023 yılına kadar uygulanarak tamamlanması planlanıyor.

PROJELERİN DETAYLARI

Projelerin detayları katılanlara slaytlar şeklinde anlatılırken yapılan açıklamada şu noktalara temas edildi: “Eğitimin paydaşı olan bütün aktörlerin ortak bir dil oluşturduğu takdirde istediklerimizi daha kolay ve etkili yapabileceğimizi biliyoruz.

Proje Ana Başlıkları

YÖNETİCİ AKADEMİSİ

Bütün yöneticilerimize 2023 Vizyon Belgesinin ruhunu ve diğer yaklaşımlarını verecek eğitimleri kapsamaktadır.

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

Öğretmenlerimiz arasındaki işbirliğini güçlendirmeye ve mesleklerinde işlerine yarayacak her türlü eğitim faaliyetini kapsamaktadır.

Veli Akademisi

Velilerimizin yüz yüze ve elektronik ortamda rehberlik ihtiyaçlarını karşılama faaliyetlerini kapsamaktadır.

ÖĞRENCİ AKADEMİSİ

Öğrencilerimizin aklın ve kalbin birlikteliğinde, çağımızın mesleklerini seçebilmeleri ve öğrenebilmelerine yönelik, akademik, sosyal, kültürel ve sportif olarak üst düzey becerilerle kuşanarak yetişmelerine yönelik faaliyetleri kapsamaktadır.

MODEL OKUL

Okullarımız arasındaki nitelik düzeyinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri kapsamaktadır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER