Simya Eğitim Kurumları, Koronavirüs tedbirlerini aldı!

Türkiye genelinde uygulanan Koronavirüs tedbirleri Kahramanmaraş’ta özel eğitim kurumlarında da uygulanmaya başlandı. Koronavirüs’ün ilk gündeme geldiği gün tedbirlerini aldıklarını söyleyen Simya Eğitim Kurumları genel Müdürü Muhammed Kasap, hükümetin almış olduğu tedbirleri bire bir uyguladıklarını söyledi.

Simya Eğitim Kurumları, Koronavirüs tedbirlerini aldı!

Koronavirüs’ün Çin’de ortaya çıkmasından ve pandemi oluşturduğunu öğrendikten hemen sonra tüm Simya eğitim kurumlarında önlemler aldıklarını söyleyen Kasap: “Bu virüsün ülkemize geleceğini tahmin edebiliyorduk. Bu kapsamda 2 aydır tüm eğitim kurumlarımızda dezenfekte olayına daha dikkat ediyoruz. Öğrencilerimize hemşirelerimiz aracılığı ile dezenfekte konusunda gerekli bilgileri veriyoruz. Öğrencilerimize gittikleri yerlerde hijyen konusunda dikkatli olmalarını söylüyoruz. Bu virüs daha 50-60 yaş üzerinde çok sık görülmesinden dolayı öğrencilerimize evlerinde nineleri ve dedeleri ile temaslarında daha dikkatli olmalarını da iletiyoruz. Önemli olan velilerimizi ve öğrencilerimizi bilinçlendirmek. Zaten hijyen konusuna dikkat ettiğimiz süre koronavirüsü çok rahatlıkla atlatabileceğimizi düşünüyoruz.

“Simya Eğitim Kurumları evde eğitim sitemine hazır”

Simya Eğitim Kurumları olarak hükümetimiz almış olduğu kararla birlikte zaten bizim alt yapımız buna hazırdı, böyle bir tatili biz bekliyorduk. Nisan ayındaki tatilin öne alınması, tatillerin uzatılması ile ilgili gerekli altyapıyı online şeklinde oluşturduk. Öğretmenlerimizle toplantı yaprak eğitimi evde vermeye başlayacağız. Aslında her şerde bir hayır çıkar derler. Normalde bu online eğitim olması gereken bir eğitim. Yani öğrencinin evde oturup kendi halliyle ders çalışması gereken bir eğitim sitemi. Bizler öğrencilerimizi Simya Koleji olarak öğrencilerimizin evde ders çalışıp çalışmadığını takip edeceğiz. İnşallah bu süreci öğrenci, öğretmen ve veli işbirliğinde rahatlıkla atlatabileceğimizi düşünüyoruz.

“Velilerimiz her konuda bizimle iletişime geçebilirler”

Bu süreçte Simya Eğitim Kurumları sürekli açık olacak. Velilerimiz her konuda bizimle iletişime geçebilirler. Okullarımızda dezenfekte faaliyetleri düzenli olarak yapılmakta. Panik yapmadan sadece hijyene dikkat ederek bu süreci çok rahat atlatabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63