4. KEY ödemeleri ne zaman yapılacak?

4. KEY ödemeleri ne zaman yapılacak?

3. Key Ödemeleri yapıldı. Ancak yine tam olarak ödemeler yapılmadı.

Bu yüzden 4. Key ödemeleri de yapılacak. Peki dördüncü key ödemeleri ne zaman yapılacak? Sırada bu soruya verilecek cevaba geldi. Şimdilik gelen haberlerde önceki 4 ödemeden yararlanamayan 250 bin kişiye, aralık ayında yeni hak verilecek.

Kamuoyunda KEY olarak bilinen Konut Edindirme Yardımı ödemelerinden bugüne kadar yararlanamayan vatandaşlara dördüncü hak verilecek. Dördüncü ödeme için hazırlıklar başladı. Ödemenin aralık ayı sonuna kadar yetiştirilmesi planlanıyor. KEY ödemeleri kararı çerçevesinde 2008 yılından bu yana hak sahiplerine üç etapta ödeme yapıldı.

KEY ödemelerine ilişkin yasa hükümleri doğrultusunda, ilk üç ödemeden yararlanamayan hak sahiplerine bir hak daha sağlanacak. Söz konusu ödeme dördüncü hak olacak. Alınan bilgiye göre isim, soyad ve vatandaşlık numarasının yanlış bildirilmesi nedeniyle yaklaşık 250 bin kişinin önceki ödemelerden yararlanamadı.

Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, yaptığı açıklamada, dördüncü KEY ödemelerine ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, bu çalışmalar sırasında birçok vatandaşın KEY Merkezi’ne gelerek çalışmaları engellediğini bildirdi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2010, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63