Altın fiyatları için önemli akşam!

ABD Merkez Bankası (Fed) öncesi 1795 desteğinden kuvvet alan ons altın reel faizlerdeki gerilemeden kuvvet alıyor. Fed'in enflasyon konusundaki görüşü ise altın için önemli. Gram altın yeni güne 495 lira seviyesinde başlarken ons altın 1802 dolar seviyesinde işlem görüyor. İşte detaylar...

Altın fiyatları için önemli akşam!

Vatandaşın en yakından takip ettiği yatırım aracı olan gram altın 495 liradan, çeyrek altın 812 liradan, Cumhuriyet altını da 3.343 liradan işlem görüyor. İşte piyasalarda son durum...

ALB Forex tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Ons altın, kısa vadeli düşüş kanalı içerisinde hareketini sürdürüyor. Kanal direnç bölgesinde denk gelen 1807 seviyesini test eden değerli metalde bu bölgenin aşılabilmesi durumunda 1815 / 1825 sıralı direnç seviyelerine doğru hareket yaşanabilir. 

GRAM ALTIN

GRAM ALTIN 

Gram altın, nisan ayından gelen yükseliş trendi üzerindeki hareketini sürdürüyor. Aynı zamanda 492/508.30 bandı arasında yatay hareket eden fiyat, bugün pozitif görünüm sergiliyor.

Gram altın fiyatında yükselişin devam etmesi halinde 497.70 seviyesi ilk direnç olarak takip edilebilir. Tersi durumda 494.70 seviyesi destek konumunda."

Yatırım Finansman Menkul Değerler tarafından yapılan açıklamada ise şöyle denildi: "Fed öncesi 1795 desteğinden kuvvet alan ons altın reel faizlerdeki gerilemeden kuvvet alıyor.

Fed kararı öncesinde 1815 direncine doğru yükseliş isteği sürebilir. Fed'in enflasyon konusundaki görüşü altın için önemli. Geçici ibaresi güçlü bir şekilde vurgulanırsa enflasyon beklentileri de gerileyebilir ve reel faizlerde yeni denge arayışı görebiliriz. Bu da altın için volatilite demek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66