Bakandan 5 bin memur müjdesi!..

Bakandan 5 bin memur müjdesi!..

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Gümrükler için 5 bin memur müjdesi verdi

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Gümrükler için 5 bin memur müjdesi verdi. Yazıcı, ''Maliye Bakanlığına bildirdik, yeni 5 bin personel alacağız. Bununla da vardiyalı mesailerle de sıkıntılar giderilecek." dedi.

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, "Gümrüklere 5 bin memur alınacak." dedi.Yazıcı, İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) düzenlenen 'Gümrüklerle İlgili İzmir'de Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri' konulu bir toplantıya katıldı.

Burada konuşan Yazıcı, serbest bölgelerden İzmir Limanı'na ya da havalimanına yapılacak sevkiyatlarda 'koridor' uygulamasının kaldırılması sonrasında ortaya çıkan problemlerin giderdiklerini, ihracatçıların diğer problemlerin çözümü için çalışma yürüteceklerini söyledi.

Zaman ve mesai konusunda değinen Yazıcı, bunun için iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini personel alımı yapılacağını belirterek, "Meclis tatile girmeden önce personel alımıyla ilgili çalışma yapılıyor. Maliye Bakanlığına bildirdik, yeni 5 bin personel alacağız. Bununla da vardiyalı mesailerle de sıkıntılar giderilecek." şeklinde konuştu.

Bakan Yazıcı, 2001 Nisan ayına kadar evraksız insansız sisteme geçmek için çalışmaların devam ettiğini de kaydetti.

Kaçakçılıkla mücadelenin sürdüğünü bildiren Yazıcı, bu konu için depolama da yeni düzenlemeler getirildiğini bununla da büyük kaçaklar yakalandığını söyledi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2010, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63