Bakanlığın kadın operasyonu

Bakanlığın kadın operasyonu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan 'Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu' tanıtım toplantısı Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Yimpaş Otel'de düzenlenen toplantıya Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır, Vali Yardımcıları H. Kürşat Kırbıyık, Mustafa Anteplioğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Dere, SGK Strateji Geliştirme Başkanı Hüseyin Oymak, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye'den kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Mehmet Dere, iş gücünün verimli kullanılması için bir gayret içerisinde bulunduklarını anlattı. SGK Strateji Geliştirme Başkanı Hüseyin Oymak ise, kayıt dışı istihdamın ülkenin büyük sorunlarından biri olduğuna değinerek, bu konu ile mücadele edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Oymak, SGK olarak bu konuda yaptıkları mücadelenin önemine değindi.

Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır da yaptığı konuşmasında mali yardımların yerel anlamda kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının ilgi alanına girdiğini ifade ederek şunları söyledi: "AB'den aktarılan fonların hacmi çok önemli değildir. Çünkü biz ulusal bütçemizden bundan çok daha fazla harcamalar yapmaktayız. Ancak biz bu mali yardımlarla birtakım tecrübeler ve bilgi birikimleri edinmekteyiz. Faydalı bir enstrüman haline gelmiştir. Özellikle sivil toplum kuruluşlarını güçlendirmiştir.'' Kadın istihdamının desteklenmesine verdikleri önemin de altını çizen Tanılır, özellikler Mikro Kredi Projesi ile büyük yol kat edildiğini kaydetti. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2009, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63