Bölge Odaları’ndan Birlik Beraberlik Çağrısı!

Bölge Odaları’ndan Birlik Beraberlik Çağrısı!

Adıyaman, Antakya, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odaları ve Gaziantep Ticaret Odaları’ndan Birlik Beraberlik Çağrısı Yapıldı.


Yaklaşık iki yıl önce bölgemizin sosyo-ekonomik kalkınması için birlikte hareket  etmek hedefi ile Gaziantep Ticaret Odası öncülüğünde oluşturduğumuz Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu olarak son günlerde ülkemizde yaşanan acı olaylar bizi derinden sarsmıştır.


Platform üyesi olan Adıyaman, Antakya, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odaları ve Gaziantep Ticaret Odası olarak terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz.


Demokrasinin, özgürlüklerin, yaşam kalitesinin, ekonominin en büyük tehditi olan teröre hep birlikte karşı çıkmak ve yok etmek için  mücedele etmek zorundayız. Bu mücadelede biz sivillere düşen en büyük görev ve sorumluluk ise vatanı bölmek isteyenlere karşı güçlü bir şekilde “birlik ve beraberliğimizi” göstermek olacaktır.


Böylesi bir süreçte sağduyulu davranarak, siyasi görüş ayrılıklarımızı da, dil, din-mezhep, ırk  farklılıklarımızı da ayrıştırıcı değil birleştirici unsurlar olarak kabul etmeliyiz. Vatanın birlik ve bütünlüğüne kastetmiş bu hainlere karşı milletçe bir olarak, birlik olarak, tek yürek, tek vücut halinde hareket etmeliyiz.


Bizler bu toprakları, Gazilik, Kahramanlık, Şanlılık unvanları ile taçlandırılmasını sağlayan dedelerimizden emanet aldık ve bugünlere getirdik. Kurtuluş savaşında Türkü, Kürdü, Lazı, Zazası, Çerkezi ve bunun gibi binlerce yiğidin omuz omuza mücedele ettiği, kanlarıyla suladığı vatan topraklarına daha fazla kan dökülmesin. Bedel ödeyerek sahip olduğumuz güzel yurdumuzda fitneye, fesata, tahrikçilere, provakatörlere geçit vermemeliyiz.


Bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan Cennet vatanımızı, torunlarımıza, şanlı bayrağı göklerde dalgalanmaya devam eder şekilde emanet edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu kutsal emanete sonsuza kadar sahip çıkarak, Türkiyemizi daha güçlü konuma ve daha aydınlık yarınlara birlikte taşıyacağımızı unutmamalıyız.  


Ticaret ve Sanayi Odaları olarak, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına, ve milletimize başsağlığı diler, yüce milletimizi sağduyuya davet ederiz.


 


       Eyüp BARTIK


Yönetim Kurulu Başkanı 


Gaziantep Ticaret OdasıMustafa USLU


Yönetim Kurulu Başkanı 


Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası            Hikmet ÇİNÇİN


Yönetim Kurulu Başkanı 


Antakya Ticaret ve Sanayi OdasıKemal KARAKÜÇÜK


Yönetim Kurulu Başkanı 


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi OdasıMehmet Erdal ÖNDEŞ


Yönetim Kurulu Başkanı 


Kilis Ticaret ve Sanayi OdasıMurat TEKE


Yönetim Kurulu Başkanı 


Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası        Eyüp Sabri ERTEKİN


        Yönetim Kurulu Başkanı 


Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63