BUGÜN'CEL: PİSERRO'ya niye destek vermediniz?

BUGÜN'CEL: PİSERRO'ya niye destek vermediniz?
Hani Nasrettin Hocanın hikâyesidir; “Yorgan Gitti, Kavga bitti”. Yok, yok hikâyeyi anlatmayacağım ancak anlatacağım şey bunun tam tersi yani; “Yorgan gitti, fakat kavga bitmedi” hikâyesi.

Bildiğiniz gibi şehir gündemine bomba gibi düşen, ardından neredeyse şehirdeki halkı iki kutuba ayıracak kadar şiddetli tartışılan ve insanların birbirlerini, “Küçük beyinli, Şehrin gelişmesini engelleyen vatan haini” diye suçlamasına vesile olan bir Hilton Otel meselesi atlattık.

Daha doğrusu atlattığımızı sanıyorduk, meğer “Yorgan gitmiş ama kavga daha bitmemiş”, bizim de bundan haberimiz yokmuş. İşte biz böyle olaylardan bi haber dolaşırken, istemeyerek te olsa şehirde bazı insanların konuştukları kulağımıza kadar geliyor ve “Hilton Oteline karşı çıkanları vatan haini ilan etmenin yollarını aradıklarını” duyuyoruz. Gerekçeleri ise “Kahramanmaraş"a yatırım yapıp istihdam sağlamak isteyen bir büyük firmaya, karşı çıkarak, şehrin gelişmesini engellemek”, Duyunca “La Havle” çekmekten kendimizi alamıyoruz.

Biz olaylara farklı baktığımızı, Hilton"un yapılmasına değil, ancak yapılırken emrivaki yapılamasına karşı olduğumuzu ve de Hilton gibi büyük bir firmanın geleceğin yıldızı olmaya aday bir şehir olan Kahramanmaraş'ta devlet arazileri üzerine değil, kendi parasıyla satın aldığı bir toprağın üzerine otelini yapması gerektiğini söylediysek te “Yok arkadaş” bizi bir türlü anlamadılar ve “Yatırım Düşmanı” olarak lanse ettiler.

O zamanlarda yani bu olayların patlak verdiği zamanlarda gündeme getirmek istedim ancak bu olayın “Dallanıp- Budaklanmasını” istemediğim için yazmadığım bir konuyu artık yazma ihtiyacı hissettiğim için yazıyorum ve bizleri yani Hilton"un neden oraya kurulduğu sorusunu soronları “Yatırım Düşmanı” olarak ilan edenlere soruyorum.

Ey Kahramanmaraş'ta yatırım dostu olan ve her platformda “Kahramanmaraş"a yatırım yapılsın, çivi çakılsın da kim olursa olsun biz onun destekçisiyiz” diyen, sözüm ona Kahramanmaraş"ı çok sevdiğini söyleyenler; sorum size!

Kahramanmaraş"a yatırım yapmak için yanıp tutuşan, müracaat etmediği yer kalmayan, son çare Kahramanmaraş (eski) Milletvekili Ali Sezal ile Sanayi ve Ticaret Odasının koridorlarında kavga ederek Ulusal Televizyonlarda bile haber bültenlerine konu olan, nihayetinde açtığı hakaret davasını kazanan Kahramanmaraş"ın Türkiye ve Dünyadaki yüz aklarından biri olan Piserro"nun sahibi Ali Rıza Kısakürek"e niye sahip çıkmıyordunuz?

Yatırım, yatırım diyorsunuz, istihdam, istihdam diyorsunuz; Ali Rıza Kısakürek, Fabrikasının önünde bana göre hâlâ atıl durumda olan 17 dönüm araziyi isteyip orada 600 kişiye istihdam sağlamayı taahhüt ederken ona destek vermiyordunuz da Hilton"a “Hep destek, tam destek” parolası ile yola çıkıyorsunuz, söyler misiniz bana Hilton Oteli yapıldığında orada kaç kişiye istihdam sağlanacaktı?

Şimdi birileri diyecek ki “Eeee efendim Piserro'nun istediği yeri bir başkası parası ile istiyordu, biz de bedava gitmesin, parasıyla gitsin istedik”. Peki bunu söylerken Hilton"a verileceği söylenen arazinin hem da 1096 kişilik yurt yapmak için istendiğini, bu yurtta kalacak olanlardan her yıl üniversitenin belirleyeceği “100 öğrenciye bedava olacağını” biliyor muydunuz?

Gaziantep Valisi'nin kulaklarımla “Sayın Kısakürek Gaziantep'te yatırım yapsın ona istediği yerden, istediği miktarda arazi verelim” dediğini ancak “Ben ne olursa olsun Memleketimden ayrılmam” diyen bir Ali Rıza Kısakürek duyduğumu da söylemek istiyorum. Hal böyle olunca insanın insan"ın aklına “ Ne yani Ali Rıza Kısakürek tekstille uğraştığı için mi önü kesilmek isteniyordu?” sorusu gelmiyor değil.

Hasılı kelam sevgili dostlar, ne olursa olsun tartışalım, eleştirelim ancak bunların neticesinde de “İki yanlıştan, bir doğru çıkarma” gafletinde bulunmayalım. Sırf birilerine şirin gözükmek için “Ali Rıza Kısakürek ve Piserro markasını” dışlayıp, Kökü dışarıda Hilton Otelinin savunuculuğuna soyunmayalım, bunun hesabını burada kimse sormasa bile öbür dünyada Allah sorar bunu unutmayalım. Son söz “İnşallah bu duyarlılığınızı Hakiki Kahramanmaraşlı firmaların haklarını da ararken de gösterirsiniz”

Görüşmek Umuduyla.

buguncel@hotmail.com

(KAYNAK: Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi)
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2008, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66