"Demokrasiler sandık oylarıyla yeterli olmaz!"

TÜSİAD 2015 yılının ilk Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısını bugün düzenliyor.


Toplantıda konuşan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, siyaset ve ekonominin içiçe olduğuna işaret ederek "Kazanımlarımız tehdit altında" dedi. Özilhan'dan sonra söz alan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes konuşmasına Memduh Boydak'a yapılan operasyona tepki gösterdi.
"BOYDAK'IN EKSİKLİĞİNİ HİSSEDİYORUZ"
Cansen Başaran-Symes konuşmasına, dün gözaltına alınan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'a değinerek başlayan Symes şunları söyledi:
"TÜSİAD Yönetim Kurulu olarak Memduh Boydak’a bir kez daha geçmiş olsun diyoruz. Dün de bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmıştık. Bugün burada sayın Boydak’ın eksikliğini gerçekten hissediyoruz. TÜSİAD olarak demokratik yapının güçlenmesi için birçok çalışma yaptık. Toplumun huzurlu bir geleceğe kavuşması için demokratik adımların atılmasının şart olduğuna inanıyoruz."
'SADECE SANDIK OYLARIYLA YETERLİ OLMAZ'
AB sürecini zaman zaman fazla dile getiriyormuş gibi her fırsatta gündeme getirmemizin nedeni bu.
Sağlıklı demokrasiler de hepimizi biliyoruz, sadece sandık oylarıyla yeterli olmaz. 7 Haziran seçimlerine çok sert ve gergin bir ortamda gittik. Ancak toplumsal mesaj kutuplaşmayı geride bırakma ihtimalini verdi.


Seçimlerden sonra yüzde 98’lik bir temsil gücü umut verdi. Toplumun mesajı bu kadar açıkken bugün yine bir erken seçime gidiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 07:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63